Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Związki Artykuły

Jak i gdzie spędzić Walentynki - propozycje dla seniorów

© iofoto - Fotolia.comCoraz więcej Polaków chce obchodzić Walentynki. Sposobów na to jest całe mnóstwo - od klasycznych podarunków i organizacji romantycznych wieczorów, po oryginalne wycieczki. Oto, gdzie i jak seniorzy mogą spędzić Dzień Zakochanych.

więcej »

Spędzasz samotne Święta? Oto kilka porad, jak je przetrwać

© Matthias Enter - Fotolia.comBoże Narodzenie to jedne z najbardziej rodzinnych świąt. Tym trudniej jest w jego czasie osobom, które z jakichkolwiek powodów nie mają okazji spędzać ich z członkami rodziny, przyjaciółmi, czy choćby znajomymi. Samotność szczególnie daje się we znaki o tej porze roku. W tej izolacji nie jesteś jednak sam - naprawdę wielu ludzi ma podobne doświadczenia i na szczęście jest kilka sposobów na radzenie sobie z taką sytuacją.

więcej »

Zadowolenie ze swojego ciała odzwierciedla satysfakcję ze związku

© iceteastock - Fotolia.comPodobasz się sobie, mimo że twoja sylwetka nie przypomina figur modelek z bilbordów? To dlatego, że w twoim związku „dobrze się dzieje", wyjaśniają uczeni.

więcej »

Kiedy miłość oznacza cierpienie...

© fabianaponzi - Fotolia.comStarożytni Grecy używali dwóch określeń, aby nazwać miłość: eros – miłość namiętna, kojarzona z pożądaniem, bólem, dramatem, lękiem, tajemnicą i agape – miłość, jako przymierze dwóch zaangażowanych, troszczących się o siebie przyjaciół, której towarzyszą uczucia szczęścia, bezpieczeństwa i spokoju. Uświadomienie sobie różnicy, pomaga nam zrozumieć trudności i rozterki , jakie przeżywamy, pragnąc jednocześnie obu tych „miłości”, w dodatku z tą samą osobą.

więcej »

"Zagoń" partnera do prac domowych - będzie żył dłużej

© Dmitrijs Dmitrijevs - Fotolia.comWybranie się do sklepu, najlepiej na piechotę. Pomoc w obowiązkach domowych, praca w ogrodzie i sprzątanie podwórka. Oto lista, którą mógłby zawierać podręcznik idealnego męża, lecz w istocie zestaw tych czynności to proste wskazówki do dłuższego cieszenia się dobrą formą. Panowie, którzy przestrzegają takich rekomendacji, mogą liczyć na dłuższe życie.

więcej »

Postrzeganie seksualności starszych - przykład ageizmu?

© Kzenon - Fotolia.comLudzie to - wbrew wciąż powszechnemu przekonaniu - istoty seksualne także w starszym wieku.

więcej »

Najtrwalsze małżeństwa Hollywood

© silent_47 - Fotolia.comMówi się, że instytucja małżeństwa przechodzi kryzys, bo decyzję o ślubie coraz częściej odkłada się na czwartą dekadę życia, a liczba rozwodów ciągle rośnie. Taki kryzys od dawien dawna dotyka Hollywood, bo gdy w grę wchodzą luksus i sława, trudniej jest dochować przysięgi składanej przed ołtarzem. Okazuje się jednak, że nawet w zgiełku skłonnej do niewierności branży show biznesu są związki, których próba upływu czasu nie zniszczyła.

więcej »

Kilka ciekawych faktów na temat różnic między kobietami a mężczyznami

© detailblick - Fotolia.comJedni mówią, że bycie kobietą lub mężczyzną to cecha esencjalna nie tylko na poziomie biologicznym, inni - antyesencjaliści - sądzą, że istnieje płeć kulturowa i wiele różnic między przedstawicielami obojga płci można zniwelować. Bez względu na to, kto ma rację, to, co mierzalne, wielokrotnie badano, a wyniki są interesujące.

więcej »

Kobieto, chcesz żyć długo? Znajdź młodszego partnera

© Darren Baker - Fotolia.comCo, jeśli sekretem długowieczności jest poślubienie młodszego mężczyzny? Daisy Dunnett jest o tym przekonana: uważa, że dożyła stu lat, ponieważ wyszła za mąż za Davida liczącego trzydzieści trzy lata mniej niż ona.

więcej »

Jeszcze więcej powodów, by częściej uprawiać seks

© Robert Kneschke - Fotolia.comPrzedstawionych niedawno siedem powodów, dla których warto uprawiać seks, nie zamyka długiej listy korzyści z miłości fizycznej. Prezentujemy kolejne „benefity" z regularnych łóżkowych igraszek.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Pola Nadziei EWST.pl Hospicja.pl Kosciol.pl Oferty pracy