Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Związki Artykuły

Jak się (nie) rozwodzić

© apops - Fotolia.comBrak zrozumienia - to częsta przyczyna rozmijania się życiowych dróg osób, które dawniej, niejednokrotnie przez całe lata, nie mogły bez siebie funkcjonować. Stając na takim rozdrożu, zastanawiamy się, czy iść dalej razem czy osobno. Jeżeli zdecydujemy się na rozstanie, pamiętajmy o kilku ważnych zasadach.

więcej »

Samotność skraca długość życia

© Monkey Business - Fotolia.comIzolacja społeczna przekłada się na niższą oczekiwaną długość życia. Także, gdy jest ona dobrowolnym wyborem życiowym.

więcej »

Sekrety kobiecego libido

© Mihai Blanaru - Fotolia.comDlaczego nie mam ochoty na seks? – z tym pytaniem do seksuologów zwraca się coraz więcej Polek. Nie można udzielić jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Kobiece libido, czyli moc napędowa życia erotycznego, jest szczególnie skomplikowaną siecią połączonych ze sobą różnorodnych czynników. O kwestiach związanych z pojęciem libido mówi seksuolog, dr n. med. Andrzej Depko.

więcej »

Samotność tak szkodliwa jak otyłość

© Kzenon - Fotolia.comOd jakiegoś czasu ciągle mówi się o epidemii otyłości, która ma fatalny wpływ na zdrowie i jakość życia, tymczasem okazuje się, że niemniej problemów przydaje poczucie osamotnienia, mówią badacze.

więcej »

Nowy wymiar seksu po pięćdziesiątce

© Tyler Olson - Fotolia.comSeks nie jest tylko domeną młodości, jak to próbują lansować media - apetyt na miłosne igraszki wcale nie wypala się po przekroczeniu pewnej granicy wieku, np. wraz z ukończeniem 50. roku życia. Wręcz przeciwnie – lata doświadczeń i pewne sprzyjające okoliczności sprawiają, że z seksu w średnim i dojrzałym wieku można czerpać więcej przyjemności, bez obawy o „skutki uboczne”.

więcej »

Małżeństwo i rozwód w coraz późniejszym wieku

fot. collage Senior.plW 2014 r. zawarto ok. 188 tys. nowych związków małżeńskich, o ponad 7 tys. więcej niż rok wcześniej. Częstość zawierania małżeństw w miastach i na wsi jest podobna. Rok 2014 był pierwszym, w którym odnotowano wzrost liczby zawartych małżeństw po trwającym przez pięć lat spadku (wcześniej - w latach 2005-2008 - liczba nowo zawieranych małżeństw rosła).

więcej »

Nieszczęśliwe małżeństwo zagraża zdrowiu serca kobiet

© Robert Kneschke - Fotolia.comOsoby starsze, które żyją w nieszczęśliwym małżeństwie, odznaczają się zwiększonym ryzykiem chorób serca. Bardziej narażone są kobiety.

więcej »

Polityka dzieli Polaków, ale nie w łóżku

fot. prof. Zbigniew IzdebskiZ tegorocznej analizy badania „Seksualność Polaków 2011” przeprowadzonej przez Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmę wynika, że chociaż poglądy polityczne dzielą Polaków, to jednak w wielu kwestiach związanych z seksualnością preferencje rodaków są do siebie zbliżone. Dla zwolenników Platformy Obywatelskiej, a następnie Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Prawa i Sprawiedliwości seks jest równie ważnym elementem życia.

więcej »

Uprawiaj seks - będziesz mógł liczyć na lepsze zdrowie

© WavebreakmediaMicro - Fotolia.comZazwyczaj ludzi nie trzeba namawiać do seksu, ale jeśli z wiekiem libido u niektórych nieco słabnie, powinni pamiętać, że miłość fizyczna ma różnoraki wpływ na organizm, w tym zdrowotny.

więcej »

Różnica wieku w związku - czy jest przeszkodą na drodze miłości?

© Monkey Business - Fotolia.comRóżnica wieku w związku od zawsze wzbudza liczne kontrowersje – zwłaszcza, gdy jest naprawdę spora i przekracza kilkanaście lat. Dla niektórych osób obawa przed potępieniem społecznym albo – ujmując rzecz delikatniej, przed brakiem akceptacji jest tak duża, że rezygnują oni z rodzącego się uczucia. Czy słusznie?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Kosciol.pl Oferty pracy