Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Związki Artykuły

Jak walczyć z samotnością? 5 istotnych kwestii

© Picture-Factory - Fotolia.comSamotność jest coraz większym problemem dla osób starszych, a ma fatalne skutki dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Badania wykazały, może być bardziej szkodliwa niż palenie 15 papierosów dziennie. Zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci o 30 procent, a ryzyko wystąpienia demencji o 64 procent. Warto za wczasu chronić się przed samotnością. Potrzeba do tego wypracowania określonych nawyków, sposobów spędzania czasu.

więcej »

Zakochanie i miłość okiem neurologa. Mózg oraz hormony decydują o emocjach

© agsandrew - Fotolia.comMózg – rozważny czy romantyczny? Przestarzały podział na emocjonalne serce i trzeźwo myślący mózg to mit. Co dzieje się z mózgiem, kiedy się zakochujesz? Badania wykazują, że koktajl chemicznych substancji, które serwuje nam mózg m.in. dopamina, oksytocyna i serotonina sprawią, że największy sceptyk oszaleje z miłości, a jego zachowanie zacznie przypominać zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

więcej »

Jak przejść przez żałobę?

© Dan Race - Fotolia.comŚmierć bliskiej osoby w każdym wywołuje emocje, na które nie da się przygotować. Żałoba jest bardzo indywidualną kwestią i każdy przeżywa ją inaczej.

więcej »

ABC kobiecego libido. Dlaczego kobieta unika seksu?

©  Andrey Popov - Fotolia.comSeksualność to niezwykle ważny element życia człowieka, a w miłości stanowi jeden z filarów szczęśliwego związku. Jednak gdy sfera seksualna między Tobą a Twoją partnerką zaczyna się psuć, traci na tym jakość Waszej relacji. Często to właśnie mężczyźni narzekają na zbyt małe zainteresowanie seksem ze strony swoich partnerek. Dlaczego kobieta nie chce się kochać? Co może stać za obniżeniem jej libido? Poznaj 5 przyczyn.

więcej »

Żałoba. Jak pomóc po stracie bliskich?

© Photographee.eu - Fotolia.comŚmierć zawsze przychodzi za wcześnie. Rozstanie z bliską osobą jest bolesne i pozostawia pustkę. Trudno jest pogodzić się ze śmiercią kogoś, kogo kochamy. Jak odnaleźć utracony spokój? Nie dla każdego czas jest najlepszym lekarstwem. Często niezbędne jest wsparcie specjalisty, który pomoże przejść przez etapy żałoby, by ponownie móc cieszyć się życiem.

więcej »

Jak rozmawiać z partnerem o ciężkiej chorobie?

© Monkey Business - Fotolia.comŻyjąc we dwoje cieszymy się swoim szczęściem, planujemy wspólną przyszłość i chcemy, aby była ona jak najlepsza. Niejednokrotnie musimy jednak stawiać czoła poważnym problemom, które stoją na naszej drodze. Jednym z takich momentów jest diagnoza przewlekłej choroby partnera. Aby przejść przez ten trudny okres i przystosować się do nowych warunków życia musimy nauczyć się jak o tym rozmawiać.

więcej »

Jak wytrwać w długoletnim małżeństwie? 5 skutecznych rad

© Lisa F. Young - Fotolia.comJak wytrwać w wieloletnim związku? Gerontolog dr Karl Pillemer podaje pięć rad. Nie są to jednak wskazówki opracowane podczas lektury poradników i innych książek czy prowadzenia terapii, ale podane przez setki doświadczonych par.

więcej »

Samotność - nienaturalna, a coraz powszechniejsza

© Photographee.eu - Fotolia.com„Samotność i poczucie bycia niechcianym jest najstraszniejszym ubóstwem", powiedziała Matka Teresa. Człowiek to animal sociale i kontakt z innymi jest mu niezbędny. Tymczasem problem izolacji się nasila.

więcej »

Jak wytrwać w długoletnim małżeństwie

© Robert Kneschke - Fotolia.comPytanie jest nieco prowokacyjne, bo skoro udało się pozostać razem przez lata, to znaczy, że dotychczasowe „strategie" funkcjonowania w parze nie zawiodły. Prawda jest jednak taka, że, po pierwsze, odnotowuje się coraz więcej rozwodów wśród dojrzałych par, po drugie zarówno partnerzy, jak i terapeuci przyznają, że jakość wielu dojrzałych związków jest niska.

więcej »

Co znaczy dla nas słowo „kocham”?

© Romolo Tavani - Fotolia.com„Kochać, jak to łatwo powiedzieć. Kochać, tylko to więcej nic” – brzmią słowa popularnego szlagieru. Ale czy rzeczywiście tak jest? Język polski jest bardzo ograniczony w tym zakresie i na określenie tego uczucia mamy jedno słowo – niezależnie od jego siły. Często słyszymy i sami mówimy „kocham tę komedię, kocham to jedzenie, kocham tę muzykę…” i wszystko załatwiamy jednym "kocham". Ale czy w momencie, kiedy chcemy złożyć deklarację uczuć do drogiej nam osoby, przychodzi nam to równie łatwo? Czy bez trudu wyznajemy najskrytsze uczucia, nazywamy głębokie relacje, relacje między kobietą a mężczyzną? Czy widzimy różnicę miedzy zakochaniem, a prawdziwą miłością?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Pola Nadziei eGospodarka.pl EWST.pl Oferty pracy