Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Związki Artykuły

Kto jest najbardziej zagrożony samotnością

fot. PublicDomainPictures from PixabaySzeroko zakrojone badania pokazały, że najwyższy poziom samotności deklarują: młodzi ludzie, mężczyźni i osoby w społeczeństwach „indywidualistycznych".

więcej »

Jak kłócą się szczęśliwe małżeństwa

fot. Alexander Raths - Fotolia.comW małżeństwie konflikt jest nieunikniony i doświadczają go nawet najszczęśliwsze pary. Jak pokazują badania, ludzie często kłócą się na te same tematy: dzieci, pieniądze, teściowie, intymność. Istnieje jednak pewna znacząca różnica pomiędzy satysfakcjonującymi i nieszczęśliwymi związkami.

więcej »

Przebywanie wśród ludzi daje większą satysfakcję z życia

© pressmaster - Fotolia.comJeśli chcesz zwiększyć satysfakcję z życia, zacznij stosować strategie zorientowane społecznie zamiast aspołecznego zachowania, mówią psychologowie.

więcej »

Troska o bliskich jest najważniejszą sprawą dla ludzi na całym świecie

© Ingo Bartussek - Fotolia.comNa pytanie o to, co jest najwyższym priorytetem, większość ludzi odpowiada: troska o członków rodziny.

więcej »

Jak pomóc małżonkowi w stresie

fot. smblake from PixabayKiedy czujemy się wspierani, doświadczamy niższego stresu. Zdarza się jednak, że sądzimy, że wspieramy partnera, ale tak nie jest. Czasem wydaje nam się, że pomogliśmy, tymczasem w istocie pogorszyliśmy sytuację.

więcej »

Żal po śmierci bliskiej osoby może zabić

fot. samarath from PixabayJak wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Rice'a, żal może powodować stan zapalny, który zagraża życiu.

więcej »

Czego chcemy od życiowego partnera? Tego, co wszyscy...

fot. Solen Feyissa from PixabayKażdy potrafi opisać swojego idealnego partnera. Być może powinien być zabawny, atrakcyjny i dociekliwy. A może ma cehcować się rzeczowością, inteligencją i rozwagą. Czy rzeczywiście jednak mamy szczególny wgląd w siebie, czy po prostu opisujemy pozytywne, lubiane przez wszystkich, cechy?

więcej »

Nie umiesz być szcześliwy/a w pojedynkę? Małżeństwo tego nie zmieni

fot. TheDigitalWay from PixabayJak ma się pozostawanie w małżeństwie do poczucia szczęścia? Czy samotność oznacza brak radości z życia? Naukowcy z Michigan State University (MSU) postanowili znaleźć odpowiedź na pytania tego rodzaju.

więcej »

Samotność poważnejszym problemem niż otyłość

fot. Anja🤗#helpinghands #solidarity#stays healthy🙏 from PixabaySamotność i izolacja społeczna mogą być większym zagrożeniem dla zdrowia niż otyłość, ich oddziaływanie zaś ciągle rośnie, mówią badacze z Brigham Young University.

więcej »

Nasi bliscy stają się częścią nas - to widać w mózgu

fot. Free-Photos from PixabayJedną z najbardziej charakterystycznych cech człowieka jest zdolność do empatii, czyli do postawienia się na miejscu innych. Nowe badanie pracowników University of Virginia sugeruje, że jesteśmy ‘zaprogramowani' do współodczuwania, ponieważ kojarzymy bliskich nam ludzi z samymi sobą.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy