Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Związki Artykuły

Pary: dbanie o samego/samą siebie może prowadzić do szczęśliwszych relacji

fot. Susan Vanderwier from PixabayWiększa gotowość do wybaczanie sobie własnych niedociągnięć w związku romantycznym może przekładać się na wyższe poczucie szczęścia w parze.

więcej »

Gniew w zwiazku może być przydatny - zobacz, dlaczego

fot. Manfred Antranias Zimmer from PixabayNie zawsze najlepiej jest przebaczyć i zapomnieć. Czasami wyrażenie gniewu jest konieczne do rozwiązania problemu w związku - krótkoterminowy dyskomfort związany z gniewną, ale szczerą rozmową w dłuższej perspektywie przynosi korzyści dla zdrowia relacji.

więcej »

Poczucie samotności i izolacja - u seniorów częściej współwystępują

fot. Julita from PixabayW świecie pełnym połączeń i ciągłej komunikacji związek między samotnością i przebywaniem w pojedynkę nie zawsze jest jasny. Eksperci z Uniwersytetu w Arizonie przeanalizowali tę zależność i odkryli, że to dwie różne rzeczy, które nie zawsze są ściśle ze sobą powiązane.

więcej »

Docenianie w związku - jeden z ważnych aspektów dobrej relacji

fot. InstagramFOTOGRAFIN from PixabayKiedy jesteśmy w długotrwałym związku, możemy w końcu uznawać współmałżonka czy partnera za „coś oczywistego" i zapomnieć o okazaniu wdzięczności i doceniania go. Pracownicy Uniwersytetu Illinois przekonują jednak, że wcale nie musi tak pozostać.

więcej »

Samotni ludzie w swoisty sposób oglądają świat

fot. Arek Socha from PixabayLew Tołstoj wiedział w czym rzecz, kiedy napisał pierwszy wers Anny Kareniny: „Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne; każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób".

więcej »

Żarty i śmiech sprawiają, że ludzie są bardziej zadowoleni ze swojego związku

fot. Alexander Raths - Fotolia.comŚmiech odgrywa ważną rolę w romantycznych relacjach - bez względu na to, czy jest wspólny, czy też skierowany wobec drugiej osoby. Jeśli partnerzy w podobny sposób radzą sobie ze śmiechem lub byciem obiektem żartów, zazwyczaj są zadowoleni ze swojego związku. Z drugiej strony ludzie, którzy obawiają się żartów na swój temat, często są mniej szczęśliwi w swoim związku.

więcej »

Jak kłócą się szczęśliwe pary

fot. Peggy und Marco Lachmann-Anke from PixabayW małżeństwie konflikty są nieuniknione. Nawet najszczęśliwsze pary się kłócą. A badania pokazują, że konfliktogenne są głownie tematy dotyczące: dzieci, pieniędzy, teściów oraz intymności.

więcej »

Dobre życie towarzyskie poprawia zdrowie i samopoczucie

fot. tatiane tati from PixabayJakość życia społecznego danej osoby może mieć jeszcze większy wpływ niż dieta i ćwiczenia na jej zdrowie i samopoczucie.

więcej »

Dlaczego samotni ludzie czują się osamotnieni nawet w zatłoczonym pokoju

fot. macroworlds from PixabayMówi się, że istnieje różnica pomiędzy życiem w pojedynkę i samotnością, to pierwsze bowiem jest wyborem. Ten, kto ceni sobie odosobnienie, może np. wybrać w pojedynkę na wycieczkę za granicę, tymczasem osoba samotna może czuć się odizolowana od innych nawet w zatłoczonym pokoju. Okazuje się, że samotni ludzie myślą inaczej, bez względu na to, jak duże są ich sieci społecznościowe.

więcej »

Relacje społeczne mają wpływ na poczucie celu w życiu

fot. Vlad Vasnetsov from PixabayPozytywne interakcje społeczne są związane z poczuciem celowości u seniorów. Ustalono też, że te korelacje silniej dotyczą tych, którzy są na emeryturze.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Pola Nadziei Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy