Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Związki Artykuły

Twój współmałżonek jest optymistą? To dobrze wróży twojemu zdrowiu

fot. InstagramFOTOGRAFIN from PixabayZadowolony z życia, optymistycznie spoglądający w przyszłość życiowy partner pozytywnie wpływa na twoją codzienność, jak się jednak okazuje - nie tylko: takie nastawienie współmałżonka ma przełożenie również na twoje lepsze zdrowie fizyczne i psychiczne.

więcej »

Niewielka grupa przyjaciół wystarcza, by nie znać samotności

fot. StockSnap z PixabayNie trzeba mieć dużej gromady przyjaciół, by nie być samotnym. Seniorom dla dobrostanu wystarczą niewielkie sieci społeczne.

więcej »

Jak budować dobre relacje z innymi ludźmi

fot. silviarita z PixabayWieloletnie badania uczonych harwardzkich pokazały, że poczucie szczęścia zależy głównie od jakości naszych relacji z innymi ludźmi. Niby wszyscy to intuicyjnie ujmują, ale wielu z nas zaniedbuje aktywne kreowanie więzi z rodziną i przyjaciółmi. Oto kilka wskazówek ekspertów na temat elementów budowania głębokich, zaufanych relacji z ludźmi.

więcej »

Długie życie zapewni... małżeństwo

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comKolejne badania pokazują, że małżeństwo ma dobry wpływ na nasze zdrowie i wiąże się z wyższymi szansami na długowieczność.

więcej »

Seks po czterdziestce - nasze libido słabnie

© Yuri Arcurs - Fotolia.comZ włoskich statystyk wynika po czterdziestce znacznie spada częstotliwość uprawiania seksu. Jedynie trzy pary na dziesięć podejmują aktywność seksualną częściej niż raz w tygodniu. 9 proc. osób z tej grupy wiekowej zaś nie spało z nikim przez ostatnie pół roku.

więcej »

Warto się zakochać. To poprawi twoje zdrowie

fot. Harli Marten on UnsplashNa miłość nie ma limitu wiekowego, a lekarze mówią, że zakochanie to stan, który znacznie poprawia zdrowie. Jakby powodów było mało, oto kilka tych zdrowotnych, które powinny zachęcać do związku...

więcej »

Konflikty w związku? Hormony pomagają zachować spokój

fot. Claudia Peters z PixabayJaki jest sekret szczęśliwego związku? To jeden z hormonów sprawia, że jest się bardziej wyrozumiałym i pozytywnie nastawionym wobec partnera.

więcej »

Dojrzałe kobiety rzadziej uprawiają seks. Dlaczego tak jest?

fot. Photographee.eu - Fotolia.comWraz z wiekiem życie seksualne kobiet przygasa. Najczęściej za przyczynę takiego stanu rzeczy uważa się menopauzę, która wywołuje pewne niekorzystne dla organizmu zmiany fizjologiczne. Powodów jest jednak więcej…

więcej »

Dieta a gniew w relacjach

© Peggy Blume - Fotolia.comWiemy, że dieta ma wpływ na nasze zdrowie i poziom energii, ale czy może także oddziaływać na nasze relacje? Wygląda na to, że sprawdza się powiedzenie "jak głodny to zły". Opublikowane w tym tygodniu wyniki nowych badań sugerują, że niskie stężenie glukozy we krwi może nasilać gniew i agresję między małżonkami.

więcej »

Walentynki 2019

fot. Natallia - Fotolia.comStanowią jednocześnie jedno z ulubionych i najbardziej krytykowanych świąt. Niektórzy uwielbiają wszechobecne walentynkowe serduszka, chętnie kupują kolorowe lizaki i pomimo tłoku spędzają ten dzień w kinie. Inni najchętniej zamknęliby drzwi na cztery spusty i w ogóle nie wychodzili z domu. Ku radości tych pierwszych i smutkowi drugich - Walentynki zyskały ogromną popularność i trudno ich nie zauważać...

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl Oferty pracy