Strona głównaZwiązkiUśmiechaj się szczerze - łatwo nawiążesz kontakty w innymi

Uśmiechaj się szczerze - łatwo nawiążesz kontakty w innymi

Uśmiech może dużo zdziałać, pomaga nawiazać kontakt i przycyhlnie nastawia do nas rozmówcę. Jest jednak jeden warunek - uśmiech musi być szczery, jeśli jest „na pokaz", inni szybko to dostrzegą.
Uśmiechaj się szczerze - łatwo nawiążesz kontakty w innymi [©  Rido - Fotolia.com] Jak wynika z badań, szczery pomaga kształtować . Dzieje się tak dlatego, że ludzie znacznie lepiej reagują na pozytywne emocje podczas tworzenia nowych więzi niż na negatywne, np. , gniew czy pogardę.

Ważne jest jednak, by radosna mina była szczera, bo jej udawanie jest wychwytywane przez ludzi.

Uczeni przeprowadzili dwa eksperymenty. W jednym odkryto, że podczas randki ludzie potrafili adekwatnie śledzić partnera. W drugim wykazano, że uczestnicy czuli się znacznie bliżej nieznanych wcześniej osób, jeśli wykazywały one pozytywne emocje - niemal instynktownie do nich lgnęli.

Uczeni z University of California odkryli, że dobre emocje ujawniane były poprzez tzw. Duchenne'a, który - jak czytamy w Wikipedii - wymaga napięcia zarówno mięśni jarzmowych (podnoszących kąciki ust), jak i mięśni okrężnych oka (podnoszących policzki i tworzących zmarszczki wokół oczu). Jest on uważany za szczery i dlatego pomaga w budowaniu relacji społecznych, wskazują autorzy badań. Jednocześnie okazało się, że uśmiech innego rodzaju był łatwo rozpoznawany jako nieszczery. Wymaga on użycia jedynie mięśni jarzmowych, a nie okrężnych oka, tymczasem te drugie jest trudniej kontrolować.

Wyniki badań opublikowano w magazynie Motivation and Emotion.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X