Strona głównaZwiązkiPoczucie humoru zwiększa atrakcyjność

Poczucie humoru zwiększa atrakcyjność

Gdy spotykają się dwie nieznajome osoby, im częściej mężczyzna próbuje być zabawny, a kobieta śmieje się z tych prób, tym większe jest prawdopodobieństwo, że kobieta będzie zainteresowana randkowaniem z tym mężczyzną. Jednak jeszcze lepszym wskaźnikiem romantycznego związku jest wspólny śmiech z tych samych powodów.
Poczucie humoru zwiększa atrakcyjność [fot. Susan Vanderwier from Pixabay]
Poczucie humoru od jakiegoś czasu uważa się za jedną z najbardziej cenionych cech partnera, bo pozwala wydobyć spryt u tego, z kim planuje się związek. Jednak znalezienie kogoś, kto docenia twoje poczucie , jest cenne samo w sobie, mówi prof. Jeffrey Hall z University of Kansas.
Pomysł, że humor jest oznaką inteligencji, nie pokazuje całej prawdy o tej cesze. Jeśli spotykasz kogoś, z kim możesz się pośmiać, może to wskazywać, że twój przyszły związek będzie zabawny i pełen - wskazuje prof. Hall.
Badania pokazały, że ludzie z poczuciem humoru byli raczej znacznie bardziej ekstrawertyczni niż inteligentni i postrzegani w ten właśnie sposób przez nieznajomych. Odkryto też, że im więcej razy mężczyzna próbował być zabawny, a kobieta częściej śmiała się z jego żartów, tym wyższe oznaczało to prawdopodobieństwo, że kobieta jest nim zainteresowana w . Odwrotna sytuacja zaś nie miała miejsca. Kiedy z kolei para śmiała się razem, byli bardziej zainteresowani sobą niż pozostali.

Ustalono też, że:
  • humor wskazuje na towarzyską i miłą osobowość;
  • mężczyźni wykorzystują humor, aby ocenić, czy kobiety są nimi zainteresowane;
  • kiedy mężczyźni żartują, a kobiety się śmieją, jest to „scenariusz zalotów";
  • humor jest uważany za zaletę samą w sobie.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Aktywni 50+
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy