Strona głównaZwiązkiJak często uprawiasz seks? To zależy od tego, na ile lat się czujesz

Jak często uprawiasz seks? To zależy od tego, na ile lat się czujesz

Uczeni z Instytutu Kinseya odkryli, że częstotliwośc uprawiania seksu zależy od wieku. Ale niekoniecznie od tego metrykalnego, duże znaczenie ma to, na ile lat się czujesz.
Jak często uprawiasz seks? To zależy od tego, na ile lat się czujesz [Fot. Photographee.eu - Fotolia.com] Badacze sprawdzili, jak wiek wpływa na życie seksualne. Przez ponad dziesięć lat analizowali sferę intymną 1200 osób w średnim i starszym wieku. Pytano je o częstotliwośc i jakość ich , a także o ogólny poziom zainteresowania sprawami łóżkowymi. Uczestnicy określali też, czy zazwyczaj czują się młodsi, czy starsi niż wynika to z ich metryki.

Ustalono, że w tej sferze dużo zależy od nastawienia. Nie sam w sobie biologiczny wiek, ale osobowość i warunki, np. obecność określonych chorób, decydowały o poziomie zainteresowania seksem.

Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu dekady badań zmniejszyła się częstotliwość uprawiania seksu z 2,52 razy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy do 1,8 razy na koniec badań. Co oczywiste, osoby z przewlekłymi chorobami rzadziej oddawały się miłości fizycznej. Ustalono też, że ci, którzy byli najbardziej aktywni seksualnie na początku testów, cześciej niż inni uprawiali seks pod ich koniec.

Ludzie, którzy niż wynikało to z daty ich urodzenia, mieli aktywniejsze życie intymne niż osoby, które deklarowały, że czują się starzej. Co więcej, ci pierwsi byli ogólnie zdrowsi i mieli większe szanse na .

Okazało się, że też,że ludzie, którzy regularnie uprawiali seks, deklarowali wyższe poczucie niż osoby zachowujące łóżkową abstynencję.

Wyniki badań opublikowano w Journal of Sex Research.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Akademia Pełni Życia
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy