Strona głównaZwiązkiDojrzałe kobiety czerpią większą satysfakcję z życia intymnego

Dojrzałe kobiety czerpią większą satysfakcję z życia intymnego

Satysfakcja z życia intymnego u kobiet wzrasta wraz z wiekiem. Większość pań biorących udział w badaniu deklarowała częste podniecenie i orgazm, które utrzymują się do późnego wieku, pomimo niższego pożądania seksualnego w starszych latach.
Dojrzałe kobiety czerpią większą satysfakcję z życia intymnego [© wavebreak3 - Fotolia.com]
Przez cztery dekady badacze zbierali informacje o aktywności seksualnej i satysfakcji z życia intymnego od ponad ośmiuset kobiet. Mierzono poziom ; cechy związane z aktywnością seksualną, w tym: dane demograficzne, zdrowie i stosowanie hormonów; częstotliwość podniecenia, orgazmu, czy odczuwania bólu podczas stosunku płciowego; a także poziom pożądania seksualnego i satysfakcji.

61 proc. wszystkich kobiet deklarowało zadowolenie ze swojego życia seksualnego. Co ciekawe, odsetek kobiet zadowolonych aktywności seksualnej wzrastał wraz z wiekiem, przy czym około połowa kobiet powyżej 80-go roku życia twierdziło, że osiąga prawie zawsze lub zawsze.

W przeciwieństwie do tradycyjnego modelu, w którym pożądanie , odkryto również, że kobiety angażują się w aktywność seksualną z wielu powodów, wśród których jest m. in. afirmacja lub podtrzymywanie więzi w związku.

Ponadto zadowolenie z życia intymnego nie zawsze musiało oznaczać satysfakcji seksualnej. Uczestniczki wskazywały, że są usatysfakcjonowane m. in. dzięki angażowaniu się w takie aktywności jak dotyk, pieszczoty lub inne intymne zachowania wypracowane w trakcie długiego związku - mówi prof. Susan Trompeter z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Hospicja.pl
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy