

Co robimy po seksie - przytulamy się, czy idziemy spać?
Sen kontra przytulanie: nauka bada to, co dzieje się po seksie.

Samotność wywołuje problemy ze snem
Samotność jest nie tylko przykrym odczuciem, ale także zaburza normalny nocny sen. Według uczonych, kłopoty ze snem mogą być jednym ze sposobów negatywnego oddziaływania poczucia izolacji na nasze zdrowie.

Seks i osobowość - jak mają się do siebie
Mężczyźni z większym zakresem cech osobowości, zwłaszcza ci uważani za ekstrawertycznych, stabilnych emocjonalnie, ugodowych lub sumiennych, częściej uprawiają seks i mają więcej dzieci.<p class="MsoNormal">

Otyłość babci zwiększa prawdopodobieństwo otyłości wnuków
Wiadomo, że otyłość nierzadko dotyczy całych rodzin, ale większość dotychczasowych badań ogranicza się do dwóch pokoleń. Teraz przeanalizowano związek między otyłością brzuszną babć i wnuków.

Unikamy współczucia, bo kosztuje nas zbyt dużo wysiłku
Współczucie pomaga nam rozumieć i wspomóc innych, gdy doświadczają trudności, okazuje się jednak, że niektórzy mogą aktywnie unikać odczuwania współczucia, jeśli mają wybór.

W jakim wieku czujemy się najbardziej samotni
W ostatnich latach eksperci ds. zdrowia publicznego ostrzegają przed rosnącą „epidemią" samotności, wskaźniki tego doświadczenia podobno podwoiły się w ciągu ostatniego półwiecza. W nowym badaniu uczeni z University of California San Diego School of Medicine sprawdzili, w jakim wieku w największym stopniu ludziom doskwiera samotność.

Umiejętność zabawy jest ważna dla związku
Podczas gdy zdolność do zabawy i wesołość zostały dobrze zbadane u dzieci, struktura tych aspektów osobowości i ich konsekwencje są niedostatecznie przeanalizowane u dorosłych. Okazuje się, że te cechy i umiejętności mają istotne znaczenie dla stanu romantycznych związków.

Wsparcie ze strony innych sprawia, że twój mózg cieszy się lepszym zdrowiem
Interakcje społeczne, które dostarczają nam wsparcia, są ważne dla powstrzymania osłabienia zdolności poznawczych, jakie zachodzą podczas starzenia się mózgu.

Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości pozostają w nieszczęśliwych związkach
Osoby z niską samooceną są bardziej skłonne do pozostawania w nieszczęśliwych związkach, mówią badacze z University of Waterloo.

Głęboka rozmowa poprawia stan emocjonalny
Psychologowie sprawdzili, jakie rozmowy prowadzą osoby deklarujący wyższe i niższe poczucie szczęścia.


