Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Związki Wiadomości

Pierwsza randka 60+ czyli randkowanie w wieku dojrzałym

Fot. akobchukOlena - Fotolia.comJeszcze do niedawna sześćdziesięciolatkowie poznawali się głównie na dancingach w Ciechocinku i byli już na długo wyczekiwanej emeryturze. Dzisiaj grupa 60+ to często ludzie aktywni zawodowo, którzy na nowo podejmują wyzwania związane z samorealizacją, spełnianiem marzeń i wcielaniem w życie projekcji o romantycznej miłości – zupełnie bez kompleksów.

więcej »

Dobre relacje z dziećmi - tak obniżysz ryzyko demencji

© Martinan - Fotolia.comCi, którzy mają dobre relacje z innymi ludźmi, np. mogą liczyć na wsparcie dorosłych dzieci, rzadziej i później zachorowują na demencję.

więcej »

Im wyższy stres tym mniejsza empatia

© carballo - Fotolia.comIm bardziej jesteśmy zestresowani, tym trudniej nam odczuwać empatię, mówią uczeni.

więcej »

Szukasz szczęścia? Dbaj o przyjaźń

© olezzo - Fotolia.com„Szczęście zależy od nas samych", pisał Arystoteles. Zanim odezwą się krytycy tego poglądu wyliczając zewnętrzne czynniki mające wpływ na nasz dobrostan psychiczny, warto doprecyzować - wśród wielu aspektów składających się na poczucie szczęścia wiele pozostaje pod naszą kontrolą. Jednym z nich umiejętność budowania relacji z innymi, w tym przyjaźni.

więcej »

Uśmiechaj się szczerze - łatwo nawiążesz kontakty w innymi

©  Rido - Fotolia.comUśmiech może dużo zdziałać, pomaga nawiazać kontakt i przycyhlnie nastawia do nas rozmówcę. Jest jednak jeden warunek - uśmiech musi być szczery, jeśli jest „na pokaz", inni szybko to dostrzegą.

więcej »

Miłość a nienawiść - badania potwierdzają, że granica między nimi jest cienka

© Stepan Popov - Fotolia.comOdi et amo (łac. kocham i nienawidzę) napisał w słynnym epigramacie rzymski poeta Katullus. Te dwa uczucia czy postawy w istocie są bardzo bliskie, potwierdza to badanie encefalogramem.

więcej »

Finanse w związku. Pieniądze przyczyną kłótni

© Monkey Business - Fotolia.comFinanse w związku to często trudny i drażliwy temat. Według badania zrealizowanego na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor i Biura Informacji Kredytowej z 2016 r., co piąta polska para kłóci się o pieniądze, a jedna trzecia badanych z powodu takich konfliktów bierze pod uwagę rozstanie. Czy zatem istnieje przepis na udane zarządzanie wspólnym budżetem? W jakich przypadkach warto zdecydować się na korzystanie ze wspólnego konta,
a kiedy dysponowanie środkami ulokowanymi na oddzielnych rachunkach jest lepszym rozwiązaniem?

więcej »

Wiosna - sezon dla dziadków i wnuczków

© atikinka2 - Fotolia.comJeśli wiosna oznacza dla ciebie celebrowanie Wielkanocy, paschalne rytuały i cieszenie się tym, że cała przyroda budzi się do życia, stanowić będzie doskonałą porę, by optymizmem dzielić się z wnukami, spędzać z nimi czas i uczyć małe pociechy o otaczającym świecie. Cieplejsza pogoda stwarza wiele możliwości zabaw na świeżym powietrzu, rozwijająca się przyroda inspiruje do wycieczek.

więcej »

Późne macierzyństwo jest dla kobiety lepsze?

© Photographee.eu - Fotolia.comModa na późne macierzyństwo i ojcostwo trwa. Pierwsze znacznie po trzydzistce nie jest dzisiaj niczym dziwnym. Jednocześnie lekarze zwracaja uwagę, że z biologicznego punktu widzenia nie jest to dobry trend i najlepszy wiek dla kobiet, by zostać mamami jest znacznie niższy. Nowe badania wskazują jednak, że późniejsze zajście w ciążę daje wiele korzyści.

więcej »

Sposób na długie życie - posiadane dzieci...

© Monkey Business - Fotolia.comOsoby, które są rodzicami, mają większe szanse na długie życie, mówią szwedzcy badacze.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X