Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Związki Wiadomości

Co robić, gdy dziecko jest niejadkiem

© Daniel Jędzura - Fotolia.comCzas kolacji. Parówki już trzeba wyjąć z wody, nie wszystkie warzywa są pokrojone, herbata jeszcze niezaparzona, a Ty już słyszysz od swojego wnuka „nie jestem głodny/a". Zbywasz to milczeniem do momentu, w którym siadacie przy stole i zaczyna się zabawa w zachęcanie dziecka do spróbowania choćby danej potrawy. Rodzice i dziadkowie niejadków doskonale znają zarysowany obraz i często czują się bezradni. Zebraliśmy kilka pomysłów ekspertów, jak temu zaradzić.

więcej »

Chcesz odnieść sukces w pracy? To zależy od partnera życiowego...

© Monkey Business - Fotolia.comOd tego, jaki jest nasz życiowy partner, zależy nie tylko domowa codzienność, ale i rozwój kariery zawodowej, mówią eksperci.

więcej »

Dlaczego warto często uprawiać seks

© JPC-PROD - Fotolia.comNiby nie trzeba do tego zachęcać, ale ci, których życie intymne zamiera, powinni przejrzeć listę korzyści z regularnego seksu. Dobre życie seksualne to wiele profitów zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

więcej »

Seks po 50-ce: im więcej tym lepiej dla... mózgu

© wavebreak3 - Fotolia.comDojrzali i starsi ludzie mogą zwiększyć poprawić zdolności poznawcze poprzez częstsze uprawianie seksu, mówią badacze.

więcej »

Nie tylko czytanie, z wnukami trzeba rozmawiać, by rozwijały zdolności poznawcze

© Photographee.eu - Fotolia.comDużo się mówi o tym, że warto dzieciom czytać. To rozwija wyobraźnię, zaznajamia maluchy z książkami, uczyć poprawnego języka. To jednak nie wszystko - polecana jest też codzienna rozmowa, bo ona wspomaga dalszy rozwój zdolności poznawczych naszych pociech.

więcej »

Dlaczego on/ona mi się podoba? Nie chodzi tylko o wygląd, ale i o głos oraz zapach

fot. Marion F/Pixabay, PDUtarło się, że jeśli ktoś nam się podoba, to po prostu jest ładna czy przystojny, ale na atrakcyjność danego człowieka składa się kilka czynników. Poza aspektami wizualnymi, o tym, czy ktoś nas pociąga, decyduje także m. in. głos i zapach tej osoby.

więcej »

Pierwsza randka 60+ czyli randkowanie w wieku dojrzałym

Fot. akobchukOlena - Fotolia.comJeszcze do niedawna sześćdziesięciolatkowie poznawali się głównie na dancingach w Ciechocinku i byli już na długo wyczekiwanej emeryturze. Dzisiaj grupa 60+ to często ludzie aktywni zawodowo, którzy na nowo podejmują wyzwania związane z samorealizacją, spełnianiem marzeń i wcielaniem w życie projekcji o romantycznej miłości – zupełnie bez kompleksów.

więcej »

Dobre relacje z dziećmi - tak obniżysz ryzyko demencji

© Martinan - Fotolia.comCi, którzy mają dobre relacje z innymi ludźmi, np. mogą liczyć na wsparcie dorosłych dzieci, rzadziej i później zachorowują na demencję.

więcej »

Im wyższy stres tym mniejsza empatia

© carballo - Fotolia.comIm bardziej jesteśmy zestresowani, tym trudniej nam odczuwać empatię, mówią uczeni.

więcej »

Szukasz szczęścia? Dbaj o przyjaźń

© olezzo - Fotolia.com„Szczęście zależy od nas samych", pisał Arystoteles. Zanim odezwą się krytycy tego poglądu wyliczając zewnętrzne czynniki mające wpływ na nasz dobrostan psychiczny, warto doprecyzować - wśród wielu aspektów składających się na poczucie szczęścia wiele pozostaje pod naszą kontrolą. Jednym z nich umiejętność budowania relacji z innymi, w tym przyjaźni.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Pola Nadziei Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X