Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Związki Wiadomości

Osoby w długoletnim związku synchronizują swoje tętna

fot. Marco Massimo from PixabayWraz ze starzeniem się par wzrasta ich wzajemna zależność, zazwyczaj stają się dla siebie głównym źródłem wsparcia fizycznego i emocjonalnego. Długotrwałe małżeństwa silnie oddziałują na zdrowie i samopoczucie tworzących je osób, jednak korzyści zależą od jakości związku.

więcej »

Żal - dlaczego niektórzy przeżywają żałobę przez wiele lat

fot. stux from PixabayŻal jest powszechnym odczuciem i większość z nas z dużym prawdopodobieństwem w jakimś momencie swojego życia doświadczy bólu po śmierci kogoś bliskiego.

więcej »

Strata partnera - zwierzęta łagodzą depresję

fot. pasja1000 from PixabayTowarzystwo zwierzęcia po stracie współmałżonka lub życiowego partnera może pomóc osłabić objawy depresji i samotności u osób starszych.

więcej »

Mniej seksu to wcześniejsza menopauza

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comKobiety, które podejmują aktywność seksualną co tydzień lub co najmniej raz w miesiącu, mają niższe ryzyko wcześniejszego początku menopauzy niż panie, które uprawiają seks rzadziej.

więcej »

Co robimy po seksie - przytulamy się, czy idziemy spać?

© Monkey Business - Fotolia.comSen kontra przytulanie: nauka bada to, co dzieje się po seksie.

więcej »

Samotność wywołuje problemy ze snem

fot. pop picnic from PixabaySamotność jest nie tylko przykrym odczuciem, ale także zaburza normalny nocny sen. Według uczonych, kłopoty ze snem mogą być jednym ze sposobów negatywnego oddziaływania poczucia izolacji na nasze zdrowie.

więcej »

Seks i osobowość - jak mają się do siebie

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comMężczyźni z większym zakresem cech osobowości, zwłaszcza ci uważani za ekstrawertycznych, stabilnych emocjonalnie, ugodowych lub sumiennych, częściej uprawiają seks i mają więcej dzieci.<p class="MsoNormal">

więcej »

Otyłość babci zwiększa prawdopodobieństwo otyłości wnuków

fot. ds004t0042 from PixabayWiadomo, że otyłość nierzadko dotyczy całych rodzin, ale większość dotychczasowych badań ogranicza się do dwóch pokoleń. Teraz przeanalizowano związek między otyłością brzuszną babć i wnuków.

więcej »

Unikamy współczucia, bo kosztuje nas zbyt dużo wysiłku

fot. Jackson David from PixabayWspółczucie pomaga nam rozumieć i wspomóc innych, gdy doświadczają trudności, okazuje się jednak, że niektórzy mogą aktywnie unikać odczuwania współczucia, jeśli mają wybór.

więcej »

W jakim wieku czujemy się najbardziej samotni

fot. 5933179 from PixabayW ostatnich latach eksperci ds. zdrowia publicznego ostrzegają przed rosnącą „epidemią" samotności, wskaźniki tego doświadczenia podobno podwoiły się w ciągu ostatniego półwiecza. W nowym badaniu uczeni z University of California San Diego School of Medicine sprawdzili, w jakim wieku w największym stopniu ludziom doskwiera samotność.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Aktywni 50+ Kosciol.pl Hospicja.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy