Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Związki Wiadomości

Izolacja społeczna sprzyja śmierci z powodu udaru lub zawału

fot. Julita from PixabayIzolacja społeczna i samotność wiążą się z około 30 proc. wyższym ryzykiem zawału serca, udaru mózgu albo śmierci z ich powodu.

więcej »

Żałoba - jej postrzeganie zależy od osobistych i społecznych doświadczeń

Fot. Ian Dyball - Fotolia.comOsoby, które nigdy nie doświadczyły straty bliskiej osoby, są przekonane, że proces żałoby ma o wiele bardziej destrukcyjny i niszczycielski wpływ w porównaniu do tych, którzy faktycznie stracili kiedyś kogoś bliskiego.

więcej »

Osobowość współmałżonka ma silny wpływ na powrót do zdrowia po chorobie

fot. smblake from PixabayOsobowość współmałżonka może mieć duży wpływ na twoją zdolność do powrotu do zdrowia po chorobie.

więcej »

Rozwód może poprawić poczucie szczęścia kobiet

fot. Peggy und Marco Lachmann-Anke from PixabayRozwód bywa dobrą decyzją, uważają uczeni z Kingston University. Kobiety stają się znacznie bardziej szczęśliwe i zadowolone ze swojego życia po rozstaniu.

więcej »

Jak zmiana stanu cywilnego wpływa na aktywność fizyczną

fot. Pexels from PixabayZmiany w życiu osobistym mają związek z aktywnością fizyczną. Całkowita liczba kroków niezwiązanych z ćwiczeniami zmniejsza się u mężczyzn w ciągu czterech lat od rozwodu. W przypadku kobiet, które znalazły nowego współmałżonka, całkowita liczba kroków zmniejszyła się znacząco w porównaniu z kobietami zamężnymi w całym okresie badania.

więcej »

Dobre małżeństwo: ochrona przed chorobami przewlekłymi dla kobiet

fot. Myriams-Fotos from PixabayKobiety po czterdziestce i pięćdziesiątce, które mają dobre relacje małżeńskie, są mniej narażone na rozwój wielu chorób przewlekłych w starszych latach.

więcej »

Siła związku: lepiej śpi się we dwoje niż w pojedynkę

fot. Brandon Roberts from PixabayLudzie, którzy dzielą łóżko ze współmałżonkiem, sypiają lepiej niż ci, którzy udają się na nocny odpoczynek samotnie, mówią uczeni z University of Arizona.

więcej »

W niektórych rodzinach rozwody są częstsze. Znaczenie ma tu genetyka

fot. Marco Jean deOliveira Teixeira from PixabayDzieci rozwiedzionych rodziców częściej się rozwodzą niż te, które dorastały w pełnych rodzinach- a wyjaśnieniem mogą być tutaj czynniki genetyczne, mówią eksperci.

więcej »

Dlaczego rodzina i przyjaciele mogą sabotować nasze wysiłki w odchudzaniu

fot. stokpic from PixabayRodzina i przyjaciele mogą sabotować twoją drogę do utraty wagi. Nie każde wsparcie społeczne skutkuje pozytywnymi efektami dla zdrowia.

więcej »

Przemoc domowa zwiększa ryzyko depresji i zaburzeń lękowych

fot. Kleiton Santos from PixabayNiektóre formy przemocy domowej nawet podwajają ryzyko depresji i zaburzeń lękowych w późniejszym życiu ofiar.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Pola Nadziei Oferty pracy