Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Związki Wiadomości

Okaż życzliwość partnerowi. To poprawi też twoje samopoczucie

fot. StockSnap from PixabayKażdy słyszał, że lepiej jest dawać niż brać. Oto empiryczne dowody na to, że troska o współmałżonka lub partnera jest satysfakcjonująca same w sobie.

więcej »

Ludzie samotni silniej odczuwają ból?

fot. Gerd Altmann from PixabayWsparcie innych ma przeciwbólowe działanie, nawet bez kontaktu fizycznego czy rozmowy, mówią eksperci z Uniwersytetu Wysp Balearów.

więcej »

Przyjaźń i wrogość to ewolucyjne strategie

fot. Marcel Langthim from PixabayW przypadku dłużej żyjących zwierząt, czyli także ludzi, posiadanie złożonych relacji społecznych, takich jak przyjaźń i wrogość wobec innych, ma ewolucyjny sens.

więcej »

Utrata współmałżonka osłabia pracę mózgu

fot. Catkin from PixabayUtrata życiowego partnera jest trudna nie tylko emocjonalnie, ale może też destrukcyjnie wpływać na zdolności poznawcze.

więcej »

Chcesz wydłużyć życie? Rozwiązuj konflikty na bieżąco

© Monkey Business - Fotolia.comU ludzi, którzy czują, że rozwiązali kłótnię, reakcja emocjonalna związana z tym sporem jest znacznie zmniejszona, a w niektórych przypadkach niemal zupełnie wymazana. Osłabianie stresu zaś znacząco wpływa na stan zdrowia i daje większe szanse na dłuższe życie.

więcej »

Odczuwasz samotność? Zmniejszyć ją mogą proste rytuały

fot. dungthuyvunguyen z PixabayJeśli wielokrotnie zanurzasz torebkę herbaty w kubku lub rozdzierasz ciastko z kremem, aby najpierw spróbować nadzienia, możesz radzić sobie z izolacją z powodu pandemii nieco łatwiej niż inni.

więcej »

Niższa aktywność seksualna to niższy poziom testosteronu u mężczyzn

fot. Photographee.eu - Fotolia.comU starszych mężczyzn zmniejszona aktywność seksualna i obniżone pożądanie mogą powodować spadek poziomu testosteronu w surowicy.

więcej »

Poczucie humoru zwiększa atrakcyjność

fot. Susan Vanderwier from PixabayGdy spotykają się dwie nieznajome osoby, im częściej mężczyzna próbuje być zabawny, a kobieta śmieje się z tych prób, tym większe jest prawdopodobieństwo, że kobieta będzie zainteresowana randkowaniem z tym mężczyzną. Jednak jeszcze lepszym wskaźnikiem romantycznego związku jest wspólny śmiech z tych samych powodów.

więcej »

Jak zamartwianie się zmienia relacje między ludźmi

fot. hannahlmyers from PixabayNiemal każdy od czasu do czasu się martwi. Kiedy jednak zamartwianie się staje się natrętne i obsesyjne, ingeruje w życie danej osoby i zagraża relacjom z innymi, mówią psychologowie.

więcej »

Wpływ na decyzję o diecie ma... atrakcyjność partnera

fot. Steve Buissinne from PixabayW dzisiejszym świecie wygląd ciała może mieć silny wpływ na nasze wybory i zachowania, szczególnie te związane z dietą. Taki obraz jest czasem kształtowany lub zniekształcany przez wiele czynników, w tym obrazy z mediów, relacje, a nawet nasze nastroje. Jak mówią uczeni z Uniwersytetu Stanowego Florydy jeden, siłą napędową chęci, by przejść na dietę może być atrakcyjność partnera.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Akademia Pełni Życia Kobiety.net.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy