Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Związki Wiadomości

Poczucie humoru zwiększa atrakcyjność

fot. Susan Vanderwier from PixabayGdy spotykają się dwie nieznajome osoby, im częściej mężczyzna próbuje być zabawny, a kobieta śmieje się z tych prób, tym większe jest prawdopodobieństwo, że kobieta będzie zainteresowana randkowaniem z tym mężczyzną. Jednak jeszcze lepszym wskaźnikiem romantycznego związku jest wspólny śmiech z tych samych powodów.

więcej »

Jak zamartwianie się zmienia relacje między ludźmi

fot. hannahlmyers from PixabayNiemal każdy od czasu do czasu się martwi. Kiedy jednak zamartwianie się staje się natrętne i obsesyjne, ingeruje w życie danej osoby i zagraża relacjom z innymi, mówią psychologowie.

więcej »

Wpływ na decyzję o diecie ma... atrakcyjność partnera

fot. Steve Buissinne from PixabayW dzisiejszym świecie wygląd ciała może mieć silny wpływ na nasze wybory i zachowania, szczególnie te związane z dietą. Taki obraz jest czasem kształtowany lub zniekształcany przez wiele czynników, w tym obrazy z mediów, relacje, a nawet nasze nastroje. Jak mówią uczeni z Uniwersytetu Stanowego Florydy jeden, siłą napędową chęci, by przejść na dietę może być atrakcyjność partnera.

więcej »

Co poprawia poziom szczęścia? Poczucie bycia kochanym

© Robert Kneschke - Fotolia.comLudzie, którzy mają poczucie, że są kochani w życiu codziennym, cechują się znacznie wyższym poziomem dobrostanu psychicznego (w tym poczuciem celowości i optymizmem) w porównaniu do pozostałych. Co więcej, ci pierwsi częściej okazują emocje, ci drudzy tymczasem nierzadko wykazują oznaki neurotyczności.

więcej »

Seks a poczucie szczęścia w związku

© Monkey Business - Fotolia.comNajszczęśliwsze pary są te, które uprawiają seks raz w tygodniu, mówią psychologowie.

więcej »

Rzadko uprawiasz seks? Może dotyczyć cię wcześniejsza menopauza

fot. Brandon Roberts from PixabayKobiety, które podejmują aktywność seksualną co tydzień lub co miesiąc, mają niższe ryzyko wczesnego wejścia w menopauzę.

więcej »

Papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

fot. Reynaldo Amadeu Dal Lin Junior Juba from PixabayNasza pamięć, korzenie, więź między pokoleniami, skarb, który trzeba zachować - oto osoby starsze i dziadkowie według papieża Franciszka. Są prawdziwym „darem", o którego bogactwie często zapominamy, dlatego papież postanowił poświęcić im specjalny dzień. Święto seniorów będzie wypadało w czwartą niedzielę lipca.

więcej »

Przyjaźń jest szczególnie ceniona w kulturach, w których przydaje się najbardziej

fot. SimsalabimSabrina from PixabayPrzyjaciele to coś więcej niż zaufani powiernicy, mówią uczeni z Michigan State University, którzy w nowym badaniu sprawdzili kulturowe i zdrowotne korzyści wynikające z bliskich relacji międzyludzkich.

więcej »

Relacje z dziadkami pomagają nastolatkom lepiej sobie radzić w życiu

fot. Kim Heimbuch from PixabayBrytyjczycy sprawdzili, jakie są relacje nastolatków z dziadkami. Okazuje się, że młodzież, która ma kontakt z rodzicami swoich rodziców, ma się lepiej niż dzieci, które nie mają relacji z dziadkami.

więcej »

Babcia lub dziadek samotnie wychowujący wnuki częściej chorują

fot. James Timothy Peters from PixabaySamotni dziadkowie wychowujący wnuki są bardziej narażeni na zły stan zdrowia fizycznego i psychicznego niż samotni rodzice.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Umierać po ludzku Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Pola Nadziei Oferty pracy