Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Związki Wiadomości

Jak osłabić stres? Trzeba się przytulać. U kobiet to działa

fot. StockSnap from PixabayKobiety, które przytulały się do swojego partnera przed przeżyciem stresującego doświadczenia, cechowały się słabszą reakcję na stres biologiczny - na co wskazuje poziom hormonu stresu, tj. kortyzolu w ślinie - w porównaniu z pozostałymi paniami biorącymi udział w podobnym eksperymencie.

więcej »

Związek „działa”, jeśli partnerzy mają podobne upodobania

fot. Free-Photos from PixabayWszyscy pamiętamy stare filmy z liceum, w których dziwaczny, odizolowany nastolatek zakochuje się w najpiękniejszej dziewczynie w całej szkole. Film zaczyna się od przedstawienia dziewczyny, która nie wie nic o niezbyt popularnym bohaterze, ale pod koniec ona też się w nim zakochuje. To klasyczna formuła romantycznego obrazu. Jak uważają badacze z University of Missouri, takie relacje jednak najlepiej pozostawić jedynie w filmach...

więcej »

Sen jest lepszy we dwójkę niż w pojedynkę

© Monkey Business - Fotolia.comDorośli, którzy dzielą łóżko z partnerem, sypiają lepiej niż ci, którzy śpią sami, mówią uczeni z University of Arizona.

więcej »

Nieszczęśliwe małżeństwo zwiększa ryzyko chorób układu krążenia

© Photographee.eu - Fotolia.comOsoby pozostające w nieszczęśliwym małżeństwie mają wyższe ryzyko problemów z układem krążenia.

więcej »

Żałoba po utracie współmałżonka nasila stany zapalne

fot. Thomas Wolter from PixabayOsoby, które straciły współmałżonka, są bardziej narażone na zaburzenia snu zaostrzające stany zapalne w organizmie. Stany te z kolei mogą zwiększać ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i śmierci.

więcej »

Hikikomori - japońskie określenie skrajnego osamotnienia

fot. Engin Akyurt from PixabayJapończycy uważają, że stan skrajnej izolacji społecznej jest bardziej powszechny niż sądzono i stąd dobrze jest w klarowny sposób zdefiniować ten problem, by poprawić jego leczenie na całym świecie. Określili to zjawisko jako „hikikomori".

więcej »

Śmierć współmałżonka często oznacza przeprowadzkę

fot. Nhành Mai Mới from PixabayŚmierć współmałżonka to zawsze tragedia, w przypadku seniorów jednak może być szczególnym bodźcem do istotnych zmian życiowych.

więcej »

Najpierw śmiech, potem miłość. Humor ważny w romantycznych relacjach

fot. InstagramFOTOGRAFIN from PixabayKiedy spotykają się dwie nieznajome osoby, to im częściej mężczyzna stara się być zabawny i im częściej kobieta śmieje się z jego żartów, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie miała ochotę na randkę. Jednak jeszcze lepszym wskaźnikiem szans na romantyczny związek jest to, że śmieją się razem.

więcej »

Warto dawać innym wsparcie - to chroni nasze zdrowie

fot. Gundula Vogel from PixabayJeśli chodzi o twoje zdrowie, gotowość do udzielenia wsparcia współmałżonkowi, przyjaciołom, czy rodzinie może być równie ważna jak otrzymanie pomocy, mówią uczeni.

więcej »

Dlaczego pieniądze nie kupią miłości lub przyjaźni

fot. marcisim from PixabayPsychologowie zauważają, że osoby, które opierają swoją wartość na sukcesie finansowym, często czują się samotne w życiu codziennym. Teraz eksperci z Uniwersytetu w Buffalo i Harvard Business School postawili sobie za zadanie lepsze zrozumienie przyczyn tego związku.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy eGospodarka.pl Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy