Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Związki Wiadomości

Grażyna Wolszczak: ludzie szybciej zrywają dziś związki niż kiedyś. Wolą iść na łatwiznę

Fot. Pixabay.comRozstanie nie pociąga dziś za sobą społecznego piętna – mówi aktorka. Jej zdaniem jest to podstawowa przyczyna, dla której związki rozpadają się dziś szybciej niż kiedyś. Problemem jest także niechęć ludzi do pracowania nad relacjami w związkach – znacznie łatwiej jest bowiem uznać, że uczucie się wypaliło i podjąć decyzję o rozstaniu.

więcej »

„Join Papa”, czyli aplikacja do... zamawiania wnuków na godziny

Fot. Pixabay.com„Epidemia" samotności rozwinęła się na dobre. Odizolowani od świata starsi i schorowani ludzie nie mogą liczyć na pomoc w różnych codziennch czynnościach i po prostu brakuje im towarzystwa innych ludzi. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie stworzono aplikację, za pośrednictwem której można wynająć młodą osobę na kilka godzin.

więcej »

Silne więzi rodzinne Polaków

Fot. Pixabay.comWięzi rodzinne w Polsce cechują się dużą siłą i stabilnością - wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS. Wpływa na to nie tylko terytorialna koncentracja, która jest charakterystyczna dla większości rodzin w naszym kraju, ale również powiązana z tym, utrzymująca się na wysokim poziomie częstotliwość spotkań z bliskimi.

więcej »

O co się kłócimy w domu?

Fot. Bits and Splits - Fotolia.comNajczęstszą przyczyną domowych i rodzinnych kłótni są sprawy codzienne, podział obowiązków domowych, błahostki a także różnice zdań oraz poglądów - wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. W dalszej kolejności przedmiotem sporów są kwestie finansowe. Obecnie wyraźnie rzadziej niż siedem lat temu Polacy kłócą się o pieniądze, a częściej o podział obowiązków domowych oraz sprawy życia codziennego.

więcej »

500 plus na każde dziecko: to niesprawiedliwe

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comRozszerzenie programu „500 plus” na każde dziecko, niezależnie od poziomu dochodu rodziców, wywołuje mieszane odczucia. Co prawda, nieco ponad połowa Polaków ocenia takie rozwiązanie jako sprawiedliwe społecznie, ale jednocześnie większość jest zdania, że nie jest to w porządku, skoro brakuje pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli oraz podniesienie świadczeń osobom niepełnosprawnym. Poczucie niesprawiedliwości budzi również fakt, że wypłata może objąć rodziny, których rodzice celowo nie chcą pracować, bo wolą utrzymywać się z zasiłków – wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

więcej »

Małżeńskie szczęście - szanse na nie mogą być zapisane w genach

Fot. zinkevych - Fotolia.comNowe badanie sugeruje, że prawdopodobieństwo pozostawania w długotrwałym szczęśliwym związku jest do pewnego stopnia zależne zarówno od twoich genetycznych uwarunkowań, jak i tych cechujących twojego współmałżonka.

więcej »

Co 11 dziecko w Polsce żyje w biedzie

Fot. Ralf Geithe - Fotolia.comW Polsce nadal są ponad 73 tysiące dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej, ta liczba to tyle ile osób mieszka w polskim mieście średniej wielkości. Mogłoby się wydawać, że świadczenia finansowe 500 plus przyniosły wiele pozytywnych zmian dla polskich rodzin. Najnowszy raport SOS Wiosek Dziecięcych mówi jednak, że same świadczenia o charakterze finansowym nie są wystarczające. Sytuacja finansowa mogła się poprawić, nie znaczy to jednak, że rodzina dobrze funkcjonuje.

więcej »

Synowa kontra teściowa: tych 10 rzeczy chce ci powiedzieć żona syna

Fot. Monkey Business - Fotolia.comPodobno relacje pomiędzy teściową i synową należą do jednych z najtrudniejszych. Wszystko dlatego, że z jednej strony matkom dorosłych synów często trudno jest zmienić rodzaj troski o nich i „oddać pole", z drugiej zaś strony młode mężatki odczuwają (choćby fikcjną) presję, by współtworzyć dom bliski atmosferze rodziny męża, więc czują się obserwowane i oceniane przez teściowe.

więcej »

Polacy o rozwodach: tak, ale...

Fot. itakdalee - Fotolia.comStosunek Polaków do rozwodów ewoluuje w kierunku coraz większej ich akceptacji, jednak akceptacja ta w większości przypadków nie jest bezwarunkowa, a samo zjawisko niezmiennie budzi w społeczeństwie wiele kontrowersji – wynika z sondażu CBOS. Choć przyzwolenie na rozwody jest coraz większe, to coraz rzadziej w opinii społecznej ich wystarczającą przyczynę powinny stanowić takie sytuacje jak niezgodność charakterów małżonków, choroba weneryczna oraz alkoholizm jednej z osób pozostających w formalnym związku.

więcej »

Krótki przewodnik po zielonej herbacie

Fot. solstizia - Fotolia.comCzy zdarzyło ci się kiedyś dyskutować o wyższości herbaty nad kawą lub vice versa? Otóż statystyki od dawna nie pozostawiają wątpliwości. Herbata – zwłaszcza zielona - to drugi najczęściej wybierany napój na świecie, zaraz po poczciwej wodzie. O osobie pozbawionej talentu kulinarnego mówimy, że przypali nawet wodę na herbatę – a jednak zaparzenie idealnej filiżanki nie jest takie proste! Jak to zrobić, żeby wyciągnąć z herbaty jak najwięcej smaku?

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Pola Nadziei Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ Oferty pracy