Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Związki Wiadomości

Niższe libido dojrzałych kobiet - winna jest nie tylko menopauza

fot. Barry Plott z PixabayNie tylko objawy menopauzy skutkują obniżeniem pożądania seksualnego u dojrzałych i starszych kobiet. Według badaczy z University of Pittsburgh School of Medicine odpowiada za to takze szereg innych powodów.

więcej »

Samotność skraca życie

fot. S. Hermann & F. Richter z PixabayDuńscy badacze ostrzegają, że samotność jest niebezpieczna zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Sprzyja poważnym, zagrażającym życiu chorobom.

więcej »

Samotność - globalna „epidemia”

fot.  Free-Photos z PixabayCoraz częściej mówi się o problemie samotności, bo zjawisko stało się bardzo powszechne i ma fatalny wpływ nie tylko na psychiczną, ale i fizyczną kondycję ludzi jej doświadczających. Aż 25 proc. światowej populacji przyznaje, że nie ma z kim porozmawiać.

więcej »

Osłabienie słuchu zwiększa poczucie samotności

© pathdoc - Fotolia.comSłabszy słuch może wpływać na poglębienie problemu samotności, która - jak porównują eksperci - jest szkodliwa niczym palenie kilkunastu papierosów dziennie i grozi depresją, demencją oraz przedwczesną śmiercią.

więcej »

Seks odmładza umysł

© Monkey Business - Fotolia.comSeks ma różnaraki pozytywny wpływ na nasz organizm. Okazuje się, że poza fizycznymi korzyściami i wzmocnieniem relacji w związku, daje też profity umysłowe. Może pomóc zachować odpowiednie zdolności poznawcze.

więcej »

Najważniejsza cecha życiowego partnera? Życzliwość

fot. Esther Ann on UnsplashCo sprawia, że chcemy, aby dana osoba została naszym współmałżonkiem? Jak się okazuje, najważniesza cecha życiowego partnera to życzliwość.

więcej »

Spotykaj się z ludźmi. Dzięki temu unikniesz demencji

fot. Philippe Leone on UnsplashNie zamykaj się w domu, dbaj o kontakty z innymi - regularne spotkania z rodziną czy znajomymi zapewnią zdrowie twojemu umysłowi.

więcej »

Posiadanie zwierzaka pomaga przetrwać żałobę po współmałżonku

fot.  Sven Lachmann z PixabayOsoby, które utraciły współmałżonka, a jednocześnie opiekują się jakimś zwierzakiem, odznaczają się niższymi objawami depresji i mniejszym poczuciem samotności niż pozostali.

więcej »

Małżeństwo - „sposób” na otępienie starcze

fot. PixabayMałżonkowie mają niższe ryzyko demencji niż rozwiedzeni, pozostający w separacji, owdowiali lub osoby od zawsze żyjące w pojedynkę.

więcej »

Obecność ukochanej osoby osłabia ból?

fot. Siggy Nowak z PixabayObecność partnera w pobliżu może znacznie zmniejszyć poziom bólu. Samo mówienie i dotyk kochanej osoby osłabia dolegliwości bólowe.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Umierać po ludzku Kobiety.net.pl Aktywni 50+ eGospodarka.pl Oferty pracy