Strona głównaZwiązkiZwiazek dużo zyskuje dzięki wspólnym przyjaźniom

Zwiazek dużo zyskuje dzięki wspólnym przyjaźniom

Przyjacielskie związki z innymi często przyczyniają się do tego, że małżeństwo jest szczęśliwsze.
Zwiazek dużo zyskuje dzięki wspólnym przyjaźniom [fot. Mabel Amber, who will one day from Pixabay]
Kiedy pary zgadzają się co do tego, jak spędzają czas samotnie i z innymi, są szczęśliwsze niż inne , mówią psycholodzy. mogą wzbogacać związek.

Wiele mówi się o wadze przyjaźni dla jednostek. Przede wszystkim jej pielęgnowanie pozwala uniknąć poczucia osamotnienia, a brak socjalizacji wiąże się z zagrożeniami zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

Spędzanie czasu z przyjaciółmi zapewnia wsparcie i poczucie przynależności, a także pomaga budować umiejętności funkcjonowania społecznego. Ponadto przebywanie z przyjaciółmi to skuteczna metoda radzenia sobie ze , podobnie jak każda aktywność, którą się lubi. Wreszcie, otoczenie przyjaciół zwiększa dobrostan, a więc i jakość życia.

Motywacje do dbania o przyjaźnie są różne. Jedni chcą dzielić się , inni uważają, że przyjaciele są głownie dla rekreacyjnego spędzania czasu. Sposoby nawiązywania relacji także są różnorakie, mężczyźni najczęściej kolegują się ze znajomymi z pracy, kobiety częściej pielęgnują znajomości jeszcze ze studiów.

Jak się okazuje, przyjaźń jest nie tylko korzystna dla danej osoby, ale zyskuje na niej para. Przyjaźnie między małżeństwami sprawiają, że związek jest bardziej satysfakcjonujący i ekscytujący, a to z kilku powodów: zwiększa wzajemną atrakcyjność partnerów, zapewnia lepsze rozumienie się mężczyzn i kobiet w ogóle oraz pozwala obserwować, w jaki sposób inni funkcjonują w ramach związku. Jak radzą psycholodzy, dla dobra małżeństwa warto zaprzyjaźnić się z choćby kilkoma innymi parami.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć