Strona głównaZwiązkiWpływ na decyzję o diecie ma... atrakcyjność partnera

Wpływ na decyzję o diecie ma... atrakcyjność partnera

W dzisiejszym świecie wygląd ciała może mieć silny wpływ na nasze wybory i zachowania, szczególnie te związane z dietą. Taki obraz jest czasem kształtowany lub zniekształcany przez wiele czynników, w tym obrazy z mediów, relacje, a nawet nasze nastroje. Jak mówią uczeni z Uniwersytetu Stanowego Florydy jeden, siłą napędową chęci, by przejść na dietę może być atrakcyjność partnera.
Wpływ na decyzję o diecie ma... atrakcyjność partnera [fot. Steve Buissinne from Pixabay]
Poziom fizycznej atrakcyjności współmałżonka czy może być silną motywacją do podejmowania zdrowej odchudzającej diety. Choć odkryto równocześnie, że istnieją tu znaczące różnice w zachowaniu mężczyzn i kobiet.

Kobiety oceniane jako mniej atrakcyjne były bardziej zmotywowane do diety i dbałości o figurę, gdy ich mężowie byli uznani za atrakcyjnych. Ta dodatkowa motywacja do diety nie istniała jednak wśród kobiet ocenianych jako bardziej atrakcyjne niż ich mężowie. Jeśli chodzi o mężczyzn, ich chęć przejścia na dietę była niska, bez względu na poziom atrakcyjności żon lub własnej.

Badania sugerują, że mogą istnieć czynniki społeczne odgrywające rolę w kobiet. U niektórych pań wyższe jest ryzyko wystąpienia bardziej skrajnych zachowań związanych z . Mają one związek z innymi formami stresu psychicznego, takimi jak depresja, , nadużywanie substancji psychoaktywnych i niezadowolenie z życia, mówią uczeni.

Wcześniejsze analizy wykazały, że małżeństwa są bardziej udane i satysfakcjonujące, gdy to żony są atrakcyjniejsze niż ich mężowie. Teraz wskazano możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy. Być może w związkach, w których mężczyźni są uważani za bardziej atrakcyjnych, kobiety czują większą presję szczególnego dbania o siebie, uważają badacze. Jak jest na to rada? Jednym ze sposobów pomocy tutaj jest to, by partnerzy przypominali swoim partnerkom, że są piękne. Mogą też skupiać się na tym, co istotne poza atrakcyjnością fizyczną i podkreślać mocne strony żon, np. ich osobowość, inteligencję, etc., mówią autorzy badań.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy