Strona głównaZwiązkiUprawiaj seks, żeby poprawić stan zdrowia i samopoczucie

Uprawiaj seks, żeby poprawić stan zdrowia i samopoczucie

Zazwyczaj do seksu nikogo nie trzeba namawiać, ale jeśli spada ci libido, to zauważ, że seks jest nie tylko dobrą zabawą i przyjemnością, ale i „środkiem" na różne dolegliwości. Oto kilka medycznych aspektów, które powinny zachęcić cię do częstszej miłości fizycznej.
Uprawiaj seks, żeby poprawić stan zdrowia i samopoczucie [© Giulio_Fornasar - Fotolia.com] Lepszy sen

jest świetnym sposobem na relaks. Oksytocyna, hormon, który wydziela się podczas uprawiania miłości znacznie osłabia i odpręża. Poza tym w czasie orgazmu uwalniana jest też prolaktyna, która ogranicza ilość dopaminy, neuroprzekaźnika odpowiadającego za stan czuwania organizmu. Skutkiem tego po seksie o wiele łatwiej zasnąć.

Niższe ryzyko raka prostaty

Uczeni z Harvard Medical School oraz Brigham and Women Hospital odkryli, że panowie, którzy mają ponad 21 orgazmów w miesiącu, odznaczają się o 22 procent niższym prawdopodobieństwem zachorowania na .

Okazuje się też, że nie ma znaczenia, w jaki sposób mężczyźni osiągają orgazm: czy w wyniku seksu, czy też masturbacji. Ochronne właściwości szczytowania pozostawały w mocy.

Ochrona serca

Badania uczonych Harvard Medical School z udziałem ponad tysiąca mężczyzn dowiodły, że panowie, którzy uprawiali seks dwa-trzy razy w tygodniu, odznaczali się znacznie niższą częstością niż panowie, którzy uprawiali seks tylko kilka razy w miesiącu lub rzadziej.
Nie jest jasne, skąd taki efekt ochronny miłości fizycznej. Być może wynika to z faktu, że liczba stosunków seksualnych jest wskaźnikiem relacji w związku, a ci, którzy mogą liczyć na bliskość i wsparcie partnera, cehcują się niższym poziomem stresu, wiadomo zaś, że stres jednym z czynników chorób serca. Poza tym seks to aktywność fizyczna, a jej regularne podejmowanie także chroni układ krążenia przed chorobami.

Poprawa działania układu odpornościowego

Badacze z University of Rochester przekonują, że miłość fizyczna wzmacnia . Stwierdzono, że osoby odbywające stosunek płciowy przynajmniej raz w tygodniu, miały wyższy poziom immunoglobuliny A (IgA) w ślinie niż ludzie rzadziej podejmujący współżycie. IgA znajdują się w błonach śluzowych w obrębie dróg oddechowych i przewodu pokarmowego, a także w ślinie i łzach - odpowiadają za ich ochronę neutralizując działanie różnych drobnoustrojów.

Osłabienie bólu głowy

Ból głowy nie powinien być wymówką w rezygnacji z seksu. W rzeczywistości, miłość fizyczna może złagodzić dyskomfort, ponieważ sprawia, że organizm wydziela endorfiny i inne hormony osłabiające dolegliwości bólowe. Substancje te pomagają rozluźnić się i uzyskać uczucie uspokojenia.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

PIĘĆ + DWA =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X