Strona głównaZwiązkiUmiejętność zabawy jest ważna dla związku

Umiejętność zabawy jest ważna dla związku

Podczas gdy zdolność do zabawy i wesołość zostały dobrze zbadane u dzieci, struktura tych aspektów osobowości i ich konsekwencje są niedostatecznie przeanalizowane u dorosłych. Okazuje się, że te cechy i umiejętności mają istotne znaczenie dla stanu romantycznych związków.
Umiejętność zabawy jest ważna dla związku [fot. louise Armstrong from Pixabay]
Eksperci zauważają, że zabawa sprzyja doświadczaniu pozytywnych i może wpływać na pewne procesy biologiczne - takie jak aktywacja hormonów i niektórych obszarów mózgu. Wesołość i uczestniczenie w rozrywce oddziałuje również na to, jak ludzie komunikują się i wchodzą w interakcje, na przykład pomaga radzić sobie ze stresem i rozwiązywać napięcia interpersonalne. Wszystko to może poprawić poziom i zaufania w związku, a w konsekwencji wpłynąć na .

- Nasz przegląd literatury i badania w laboratorium pokazują, że chęć uczestniczenia w zabawie przyczynia się do poprawy życia miłosnego większości ludzi - mówi Kay Brauer z Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze w Niemczech. - Rozrywkowe zachowania, takie jak zaskakiwanie partnera, odtwarzanie wspólnych doświadczeń i tworzenie tych nowych, często przyczynia się do zwiększenia poczucia i trwałości związków - dodaje Kay Brauer.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy