Strona głównaZwiązkiUdana randka bardziej prawdopodobna przy słonecznej pogodzie

Udana randka bardziej prawdopodobna przy słonecznej pogodzie

Ludziom chcącym się wybrać na udaną randkę poleca się poczekanie na lepszą pogodę. Flirt jest najskuteczniejszy, gdy świeci słońce, wynika z nowych badań przeprowadzonych we Francji.
Udana randka bardziej prawdopodobna przy słonecznej pogodzie W ramach badań mężczyźni podchodzili do samotnie kobiet i prosili je o numer telefonu. Takie „umizgi" były dokonywane w pochmurne i słoneczne dni, w których odnotowano tę samą temperaturę.

Kobiety były bardziej otwarte na i skłonne do podania swojego numeru telefonu w słoneczne dni (około 22 proc.) niż w dni pochmurne (około 14 proc.), wynika z badań opublikowanych w magazynie „Social Influence".

Odkrycia sugerują, że flirt jest bardziej udany w pogodne dni, przekonują uczeni z Uniwersytetu Południowej Bretanii. Zaznaczają jednocześnie, że odkryta zależność nie musi stanowić związku przyczynowo-skutkowego.

Poprzednie badania wykazały, że inne czynniki - takie jak romantyczna muzyka, przyjemny zapach i dobrze kojarzące się kolory - sprawiały, że ludzie byli bardziej chętni do flirtu czy wymiany numerów telefonów.

Jeszcze inne testy wykazały również, że pogoda może wpływać na określone zachowania społeczne. Na przykład, słońce sprawia, że ludzie są bardziej skłonni do pomocy obcym, odpowiedzi na ankietę lub zostawienia większych napiwków w restauracji.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 09:25:16, 18-10-2019 oliku

  W życiu nie byłem na randce.
 • 09:56:46, 24-10-2019 staruszka45

  Na randkę w moim wieku to raczej nie liczę...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Poradnik-zdrowia.pl
 • EWST.pl
 • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
 • Umierać po ludzku
 • Oferty pracy