Strona głównaZwiązkiSeks po czterdziestce - nasze libido słabnie

Seks po czterdziestce - nasze libido słabnie

Z włoskich statystyk wynika po czterdziestce znacznie spada częstotliwość uprawiania seksu. Jedynie trzy pary na dziesięć podejmują aktywność seksualną częściej niż raz w tygodniu. 9 proc. osób z tej grupy wiekowej zaś nie spało z nikim przez ostatnie pół roku.
Seks po czterdziestce - nasze libido słabnie
Najbardziej aktywni seksualnie są ludzie poniżej 35 roku życia i ci, którzy pozostają w zwiazku krócej niż 5 lat. Po tym czasie poziom zainteresowania znacznie słabnie, wynika z badań przeprowadzonych przez grupy Osservatorio Tradapharma i Doxa Duepuntozero.

Jak wskazują dane, wiek czterdziestu lat jest wyraźną cezurą zmniejszenia intensywności życia seksualnego. W tej fazie życia średnia uprawiania miłości fizycznej znacznie spada. Ponad 70 proc. par po tym wieku uprawia seks mniej niż 4 razy w miesiącu. Co dziesiąta osoba spośród ankietowanych z tej grupy z kolei przyznaje się do abstynencji seksualnej przez co najmniej 6 miesięcy.

Wsród przyczyn takiego stanu rzeczy badani najczęściej wskazują zmniejszenie pożądania u jednego z partnerów, taką opinię wyraża ponad 70 proc. kobiet i mężczyzn. Spadek uważany jest za poważny problem, szczególnie wśród osób w wieku powyżej 54 lat (83 proc.) i mężczyzn pozostających w związku od ponad 20 lat (79 proc.).

Jak podkreślają eksperci, warto zadbać o aktywne, życie intymne, bo ma ono nie tylko istotny wpływ na ogólną jakość życia, ale i poprawia stan zdrowia: osob, które często uprawiają , mają lepszą i rzadziej narzekają na rozmaite dolegliwości . Jeśli chodzi o fizyczne przeszkody w podejmowaniu stosunków seksualnych, najczęściej wskazuje się , ale lekarze podkreślają, że 70 proc. tych przypadków tych można rozwiązać nieinwazyjnymi metodami, w tym zmianą stylu życia na zdrowszy.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy