Strona głównaZwiązkiSeks po 50-ce: im więcej tym lepiej dla... mózgu

Seks po 50-ce: im więcej tym lepiej dla... mózgu

Dojrzali i starsi ludzie mogą zwiększyć poprawić zdolności poznawcze poprzez częstsze uprawianie seksu, mówią badacze.
Seks po 50-ce: im więcej tym lepiej dla... mózgu [© wavebreak3 - Fotolia.com] Regularne uprawianie seksu po pięćdziesiątce może poprawić m. in. i świadomość wizualną, wynika z badań przeprowadzonych przez uczonych z Coventry University oraz Oxfordu.

- Ludzie nie lubią myśleć, że starsze osoby uprawiają , ale musimy zmienić ten pogląd na poziomie społecznym i spojrzeć na to, jaki wpływ może mieć aktywność seksualna na osoby w wieku powyżej 50 lat, poza znanymi już skutkami dla zdrowia seksualnego i ogólnego samopoczucia - mówi dr Hayley Wright z Coventry University.

W testach brytyjskich uczonych wzięło udział 28 mężczyzn i 45 kobiet w wieku 50-83 lata. Uczestnicy wypełnili dokładny kwestionariusz dotyczący ich aktywnosci seksualnej w ciągu ostatniego roku, a także zostali poddani badaniom poziomu , m. in. testom werbalnym oraz świadomości wizualnej.

Okazało się, że osoby częściej uprawiające seks lepiej wypadały w teście fluencji słownej i były w stanie bardziej adekwatnie dostrzec szczegóły przykładowego obrazu i ocenić odelgłość między przedmiotami.

Już wcześniejsze badania przeprowadzone m. in. na Uniwersytecie McGill w Kanadzie wykazały, że seks stymuluje rozwój neuronów w obszarze mózgu związanym z uczeniem się.

- Możemy spekulować, czy są to czynniki społeczne, czy fizyczne, ale chcemy dalej zbadać biologiczny mechanizm związany z seksem, który może mieć na wpływ na takie wyniki- mówi dr Wright.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Hospicja.pl
  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy