Strona głównaZwiązkiSeks a poczucie szczęścia w związku

Seks a poczucie szczęścia w związku

Najszczęśliwsze pary są te, które uprawiają seks raz w tygodniu, mówią psychologowie.
Seks a poczucie szczęścia w związku [© Monkey Business - Fotolia.com]
- Jakkolwiek częstszy wiąże się z większym poczuciem , związek ten nie jest już istotny, gdy częstotliwość wynosi więcej zbliżeń niż raz w tygodniu. Nasze odkrycia sugerują, że ważne jest utrzymywanie intymnej więzi z partnerem, ale nie trzeba codziennie uprawiać seksu, by zadbać o relację - mówi Amy Muise z University of Toronto-Mississauga.

Psychologowie przez cztery dekady zbierali dane o kilkudziesięciu tysiącach par. Odkryli, że poczucie szczęścia par rosło wraz z częstszym seksem, ale już angażowanie się w miłość fizyczną jeszcze częściej niż raz w tygodniu nie pogłębiało dobrostanu.

Pomimo powszechnych , że mężczyźni oczekują więcej seksu, a osoby starsze mniej, nie odnotowano w tym zakresie różnic dotyczących płci, wieku czy długości związku. - Nasze odkrycia były podobne w przypadku mężczyzn i kobiet, osób młodszych i starszych oraz par, które pozostawały w przez kilka lat lub kilka dekad - mówi Muise.
Ludzie często sądzą, że więcej pieniędzy i seksu to więcej szczęścia, ale jest to prawdą tylko do pewnego stopnia - wskazuje Muise.
Według psychologów wyniki badania niekoniecznie oznaczają, że pary powinny uprawiać mniej lub więcej seksu, aby osiągnąć tygodniową średnią, ale partnerzy powinni omawiać swoje potrzeby seksualne i określać, czy są zaspokajane. - Ważne jest, aby utrzymywać intymną więź ze swoim partnerem bez wywierania zbytniej presji na angażowanie się w seks tak często, jak to możliwe - radzi Muise.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć