Strona głównaZwiązkiSeks a menopauza

Seks a menopauza

Jakkolwiek menopauza jest kojarzona raczej ze spowolnieniem i zmianą dotychczasowego trybu życia intymnego, znaczny odsetek pań czerpie z seksu wiele radości, pisze Daily Mail.
Seks a menopauza Z ankiety z udziałem kilkuset pań wynika, że dwie kobiety na pięć są tak samo lub bardziej aktywne seksualne w porównaniu z czasem sprzed klimakterium.

Co więcej, jedna na dziesięć starszych kobiet deklaruje, że dostarcza jej więcej przyjemności niż, gdy była po trzydziestce. Także 10 proc. wyobraża sobie swoje dalsze życie u boku nowego partnera.

Jakkolwiek dwie trzecie pań sądzi, że nie jest już tematem tabu dla społeczeństwa, ciągle 42 proc. respondentek uważa, że nie może liczyć na zrozumienie ze strony innych. Niemal dziewięć na dziesięć kobiet powiedziało, że czują się niewspierane w pracy, a 24 proc. stwierdziło, że nie może liczyć na pomoc swojego lekarza.

Ze statystyk wynika też, że 42 proc. pań jest w tym samy albo nawet większym stopniu aktywnych seksualnie. Takie optymistyczne oceny zaskakują szczególnie wobec innych danych - zaledwie 33 procent odczuwa ze strony bliskich podczas doświadczania zmian związanych z klimakterium.

Średni wiek, w którym rozpoczyna się menopauza, to 51 lat, choć nierzadko są odstępstwa od tego - może rozpocząć się wcześniej lub później.

Źródło: Daily Mail

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 21:48:53, 03-07-2014 ~gość: 31.183.61.xxx

    Sex jest jak tango ,dobry w każdym wieku ,to cudowne przeżycie,menopauza niema tu żadnego znaczenia

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X