Strona głównaZwiązkiPozycja snu wskaźnikiem szczęścia w związku

Pozycja snu wskaźnikiem szczęścia w związku

Jak wynika badań opublikowanych na stronie Edinburgh International Science Festival, bliskość pary podczas snu jest wskaźnikiem jej szczęścia.
Pozycja snu wskaźnikiem szczęścia w związku To, w jakiej bliskości od partnera sypiasz, może wskazywać na stan twojego związku. Z badań z udziałem 1100 osób wynika, że pary, które sypiają w bliższej odległości od siebie, są i bardziej usatysfakcjonowane w związku niż ci, którzy śpią z dala od siebie, albo nie mają kontaktu fizycznego w nocy.

Autorzy analiz bazowali na badaniach psychiatry Samuela Dunkella, który uznał, że określona wiąże się z konkretną osobowością. Przykładowo, osoby śpiące w pozycji embrionalnej są, zdaniem Dunkella, niezdecydowane, niespokojne i podatne na krytykę. Inna pozycja podczas , tj. leżenie na boku z wyciągniętymi nogami i rękami ułożonymi wzdłuż nóg, jest charakterystyczna dla osób zrelaksowanych i towarzyskich. Jeszcze inna poza, tj. z wyciągniętymi wzdłuż nogami i rękoma układającymi się jak do przytulenia, odznacza rezerwę - ludzie ci są otwarci na nowe rzeczy, ale wobec innych wykazują cynizm i podejrzliwość.

Nowe badania uczonych z University of Hertfordshire rozszerzają powyższe interpretacje na pary. Dane pokazują, że około 42 proc. par śpi plecami do siebie, a 31 proc. przyjmuje ułożenie w tym samym kierunku. Jedynie 4 proc. partnerów sypia z twarzą w twarz. 34 proc. par ma kontakt fizyczny podczas snu, a 12 proc. śpi w odległości kilku centymetrów, podczas gdy 2 proc. sypia w odległości ponad 70 centymetrów.

Wśród par, które śpią dotykając się, szczęśliwsze są te, które są leżą twarzą w twarz w porównaniu do tych sypiających leżąc w tym samym kierunku i plecami do siebie.

Jeśli chodzi o tych, którzy śpią nie dotykając się, większość ludzi deklarujących zadowolenie ze związków sypia układając się w tym samym kierunku.

94 proc. par, które spędzają noc utrzymując kontakt fizyczny, deklaruje szczęście w swym związku. Podobną opinię wyraża jedynie 68 proc. par sypiających w jakiejś odległości od siebie.

Dystans pomiędzy śpiącymi partnerami także wydaje się mieć znaczenie. Zadowolenie ze związku deklaruje 86 proc. par, które sypiają mniej niż 10 cm od siebie w porównaniu do 66 proc. tandemów odpoczywających w odległości większej niż 70 centymetrów.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy