Strona głównaZwiązkiPotrzebujesz wsparcia? Szukaj go w „realu”, nie w mediach społecznościowych

Potrzebujesz wsparcia? Szukaj go w „realu”, nie w mediach społecznościowych

Wsparcie społeczne uzyskiwane za pośrednictwem mediów społecznościowych nie poprawia zdrowia psychicznego osób intensywnie korzystających z takich mediów.
Potrzebujesz wsparcia? Szukaj go w „realu”, nie w mediach społecznościowych [© olezzo - Fotolia.com]
Media społecznościowe mogą ułatwiać ludziom kontakty się w Internecie, ale nie zapewniają korzyści z rzeczywistych interakcji międzyludzkich - mówią pracownicy Michigan State University (MSU).
Nadmierne korzystanie z mediów społecznościowych wiąże się z depresją, lękiem i , a dobry system wsparcia społecznego pomaga chronić ludzi przed - mówi Dar Meshi z MSU. - Postanowiliśmy porównać różnice między wsparciem w prawdziwym życiu a tym zapewnianym poprzez media społecznościowe, aby sprawdzić, czy to drugie daje takie korzystne skutki, jak to pierwsze - dodaje Meshi.
Wsparcie udzielane w nie wpłynęło negatywnie na zdrowie psychiczne, ale nie wpłynęło też pozytywnie. - jedynie podpora ze strony innych w prawdziwym życiu była powiązane z lepszym ogólnym zdrowiem psychicznym. Interakcje w mediach społecznościowych są ograniczone. Sądzimy, że nie pozwalają one na bardziej znaczące , które mogą być potrzebne do zapewnienia wsparcia chroniącego przed zaburzeniami zdrowia psychicznego - mówi Meshi.

Uczeni zauważają też, że nadmierne używanie mediów społecznościowych nie jest uznane za , ale istnieją podobieństwa w objawach osoby uzależnionej od substancji odurzających i takiej, która nadmiernie korzysta z mediów społecznościowych.

Symptomy obejmują przemożna chęć pozostawania online i oznaki odstawienia, takie jak drażliwość, gdy niemożliwe było korzystanie ze wspomnianych mediów.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy