Strona głównaZwiązkiNajpierw śmiech, potem miłość. Humor ważny w romantycznych relacjach

Najpierw śmiech, potem miłość. Humor ważny w romantycznych relacjach

Kiedy spotykają się dwie nieznajome osoby, to im częściej mężczyzna stara się być zabawny i im częściej kobieta śmieje się z jego żartów, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie miała ochotę na randkę. Jednak jeszcze lepszym wskaźnikiem szans na romantyczny związek jest to, że śmieją się razem.
Najpierw śmiech, potem miłość. Humor ważny w romantycznych relacjach [fot. InstagramFOTOGRAFIN from Pixabay]
Od jakiegoś czasu bada się związek poczucia z atrakcyjnością i niektórzy uważają, że humor stanowi dla potencjalnych parterów wskaźnik . - Pomysł, że bycie zabawnym ujawnia inteligencję, nie oddaje pełnego znaczenia tej cechy. Jeśli spotkasz kogoś, z kim możesz się śmiać, może to oznaczać, że twój przyszły związek będzie zabawny i pełen radości - mówi prof. Jeffrey Hall z University of Kansas.

Im więcej razy mężczyzna starał się być zabawny i im więcej razy kobieta śmiała się z jego żartów, tym większe odnotowano prawdopodobieństwo, że była zainteresowana romantyczną relacją. Odwrotna sytuacja zaś nie miała miejsca.

Odkryto też, że kiedy para wspólnie się śmiała, osoby ją stanowiące były bardziej zainteresowane sobą nawzajem.

Prof. Hall podaje cztery wyjaśnienia, dlaczego jest tak ważny w znajdowaniu partnerów:
  • Poczucie humoru oznacza posiadanie towarzyskiej i miłej osobowości. - Częścią tego, co oznacza bycie towarzyskim, jest umiejętność żartowania razem z ludźmi - mówi prof. Hall;
  • Mężczyźni używają żartów, aby ocenić, czy kobiety są nimi zainteresowane. - Mężczyźni próbują nakłonić kobiety do ujawniania tego, co o nich myślą. Dla niektórych mężczyzn jest to świadoma strategia - zauważa prof. Hall;
  • Kiedy mężczyźni żartują, a kobiety się śmieją, realizują „scenariusz" zalotów. - Ten skrypt jest potężny i trwały, i w jego ramach odbywa się wszystko, od zaproszenia kogoś na randkę do zapłaty za kolację - mówi prof. Hall.
  • Humor jest cenny dla niego samego. - Wspólny śmiech może być ścieżką do rozwoju trwalszego związku - zaznacza prof. Hall.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy