Strona głównaZwiązkiJakie znaczenie dla ludzi starszych ma seks - nowy amerykański raport

Jakie znaczenie dla ludzi starszych ma seks - nowy amerykański raport

Uczeni z Uniwersytetu Michigan przygotowali nowy raport w sprawie seksualności ludzi starszych, czyli po 65 roku życia. Okazuje się, że wielu seniorów jest aktywnych seksualnie.
Jakie znaczenie dla ludzi starszych ma seks - nowy amerykański raport [Fot. Photographee.eu - Fotolia.com] W ankietach z udziałem ludzi w wieku 65-80 lat pytano o poziom oraz pewne nawyki związane z życie intymnym. Okazało się, że 40 proc. badanych ciągle uprawia seks. 73 proc. responedntów deklarowało satysfakcję z miłości fizycznej, a 76 proc. wskazało, że seks pełni ważną rolę w ich związkach.

Ankieta pokazała również, że starsi mężczyźni mają bogatsze życie seksualne od swoich rówieśniczek. Połowa seniorów uznała, że, „bardzo" lub „niezwykle" interesuje się seksem, takie opinie wyraziło zaś jedynie 12 proc. seniorek. Niewiele ponad połowa mężczyzn była aktywna seksualnie, jeśli chodzi kobiety natomiast, 31 proc. pań uprawiało miłość fizyczną.

Prawdą jest równocześnie, że wraz z wiekiem, co wynika ze zmian zachodzących w naszych organizmach. czy suchość genitaliów u kobiet to jeden z najczęstszych problemów hamujących aktywność seksualną. Nie bez znaczenia jest również obecność takich chorób, jak czy choroby serca. Poza tym na życie intymne mają wpływ leki zażywane na różne choroby.

Z drugiej strony, jeśli tylko zdrowie dopisuje, seniorzy mogą liczyć na lepszy seks niż ludzie młodzi - większość respondentów wskazała, że jakość miłości fizycznej jest dla nich lepsza teraz niż w młodszych latach.

Badania potwierdziły również, że ludzie niechętnie szukają pomocy lekarzy w przypadku problemów seksualnych. Jedynie 17 proc. badanych w ogóle podjęło rozmowę na tematy intymne z lekarzem w ciągu ostatnich dwóch lat. Jeszcze mniej przyznało, że ma w tej dziedzinie jakiekolwiek kłopoty.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 23:35:55, 07-05-2018 Razem50plus.pl

    Zapraszamy także do lektury artykułu eksperta serwisu razem50plus.pl, jak się cieszyć seksem po 50-tce: https://www.razem50plus.pl/article/132630/jak-sie-cieszyc-seksualnoscia-takze-po-50-tce-a-takze-po-60-tce-70-tce-i-jak-dlugo-chcesz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • eGospodarka.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • EWST.pl
  • Oferty pracy