Strona głównaZwiązkiCzy randki online to coś dla ciebie?

Czy randki online to coś dla ciebie?

"Mam 72 lata i jestem wdową. Prowadzę aktywny tryb życia, mam wielu przyjaciół i kochającą rodzinę, w tym sześcioro wnucząt. Chciałabym jednak znaleźć partnera, z którym mogłabym spędzić te wspaniałe lata. Poznałam kilku mężczyzn w kościele i prosiłam przyjaciół, by mnie z kimś umówili, ale dokoła mnie jest niewielu panów w moim wieku. Zastanawiam się nad randkami w sieci, ale słyszałam straszne historie o znajomościach tego rodzaju. Czy to coś tylko dla ludzi młodych?" zastanawia się kobieta, która podpisała się jako "Gotowa na miłość".
Czy randki online to coś dla ciebie? [© visi.stock - Fotolia.com] Kiedy stajesz się singlem w dojrzałym wieku i otaczasz się wciąż tymi samymi ludźmi, może się wydawać, że jesteś jedyną osobą bez pary na całym świecie. Cóż, mamy dobre wiadomości: istnieje więcej samotnych, aktywnych, atrakcyjnych, ciekawych ludzi, niż myślisz – zapewniają eksperci .

Portale randkowe, serwisy społecznościowe, i tego typu miejsca w sieci nie zostały stworzone tylko dla młodych. Twórcy stron modyfikują je tak, aby zachęcały także starszych do surfowania, liczba dojrzałych internautów stale rośnie.

Randkowanie w sieci może być dobrym pomysłem na znalezienie przyjaciela, a nawet kogoś jeszcze bliższego. Z drugiej strony jednak, miewa pewne mankamenty, poniżej przedstawiamy za i przeciw romansów online.

Za

• Randkowanie online daje wiele możliwości. Od czasów szkoły czy studiów nie można chyba było znaleźć tak dużej liczby potencjalnych partnerów, jaka surfuje po sieci. Podnosząca na duchu jest świadomość, że wielu ludzi ma podobne problemy angażuje się w nowe znajomości za pośrednictwem Inernetu;

• Randkowanie online nie jest drogie... Wiele serwisów mających na celu skojarzyć nowe pary ofiarowuje internetowe spotkania za darmo. Istnieją oczywiście i takie portale, na których umieszczenie ogłoszenia i odbieranie ofert kosztuje, ale zwykle są to kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych. W porównaniu z innymi możliwościami spotkania nowych ludzi, np. teatrem, kinem, restauracją, sumy te nie stanowią majtku;

• Profile umieszczane na portalach randkowych dostarczają ciekawych wiadomości o ludziach. Tworząc swój profil podaje się nie tylko imię i wiek, zwykle zawierają zdjęcia, informacje o hobby, poglądach politycznych, marzeniach, oczekiwaniach, celach do zrealizowania. Wszystko to ma pomóc w podjęciu decyzji czy warto rozpoczynać znajomość z daną osobą. Jakkolwiek dane zawarte na profilu niekoniecznie odpowiadają rzeczywistości, dają możliwość pierwszej selekcji tych, z którymi najprawdopodobniej nie znajdziemy wspólnego języka;

• Randkowanie online to łatwy kontakt. Wystarczy napisać maila i znajomość zostaje zawarta – bez zakłopotania, niepewności czy nie popełniamy gafy. Jedno jest pewne, osoba, która umieszcza swoje dane na portalu tego rodzaju, szuka kontaktów, chce zawrzeć nowe znajomości;

Przeciw

• Dowiedz się o wszystkich zasadach, jakie panują w danym portalu. Upewnij się czy ogłoszenia są darmowe, czy też trzeba za nie zapłacić. Poza tym, bądź ostrożny/a, bo tego rodzaju miejsca w sieci przyciągają także naciągaczy, zboczeńców, złodziei;

• Ludzie mogą kłamać. Czynią to z różnych powodów - aby lepiej wypaść w oczach znajomych, podbudować swoje ego, powygłupiać się. Warto zatem mieć dystans do tego, co czytamy o potencjalnych randkowiczach;

• Zdjęcia też nie muszą być prawdziwe. Zwykle umieszczamy takie fotografie, na których dobrze wyszliśmy. Z drugiej strony, ktoś, kto ogląda nasze atrakcyjne zdjęcia, ma nadzieję na taki sam wizerunek w rzeczywistości. Łatwo jest się zawieść, gdy okazuje się, że wybranek/wybranka to osoba znacznie starsza lub w istocie niekorzystnie wyglądająca.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 13:02:27, 30-01-2009 Jadwiga60

  Mila Pani zazdroszcze Pani wigoru, ja mam 63 lata, samotna, bez zobowiązan, randkuję już w sieci 2 lata., i nic jest duzo osób , ale w tym wieku niestety zwycięża rozsądek. Mimo to jednak, warto spróbowac , szybciej czas biegnie, pozdrawiam Jadwiga
 • 13:15:52, 30-01-2009 granny

  Nie próbowałam jeszcze, wciąż mam na to ochotę, ale przedstawione powyżej argumenty przeciw nie są zachęcające. Z drugiej strony z artykułu wynika, że jest coraz więcej ludzi samotnych w wieku starszym, czyż wszyscy muszą byc złymi ludzmi. Mamy już doświadczenie życiowe, czasem człowieka nie trudno rozszyfrowac po kilku zdaniach napisanych w necie. Nie trzeba byc psychologiem, aby tego dokonac. Tak więc starsze panie, próbujmy. Do odważnych świat należy.
 • 14:52:47, 30-01-2009 zosia446

  Znowu kalka z pisemka AARP,kto i w jakim celu tak lansuje amerykanski styl zycia.
  Polscy emeryci maja sie nijak do amerykanskich.Dyskusja o kwadraturze kola.
 • 15:26:38, 30-01-2009 tadeusz50

  Próbować i poszukiwać zawsze można i w każdym wieku.Jedna to jest zupełnie co innego gdy byliśmy młodsi. Mamy swoje nawyki i przyzwyczajenia i cokolwiek w nich zmieniać jest prawie niemożliwe. Niemniej życzę szczęścia poszukiwaczom i poszukiwaczkom partnerów na jesień życia.
 • 17:04:03, 30-01-2009 granny

  Tadeuszu, to że jacyś ludzie porandkują sobie w necie, to jeszcze nie jest poszukiwanie partnerów na jesień życia. I nie wydaje mi się że grozi to zmianą przyzwyczajeń, zagnieżdżonych w nas od kilkudziesięciu lat. Jeśli podejdziemy do tego na luzie, to najwyżej grozi nam zaangażowanie naszych palców i umysłów w dobrą zabawę, nic poza tym. Osobiście nie wierzę, aby z takich zabaw urodziło się coś poważniejszego i tyle.
 • 17:17:37, 30-01-2009 basia73

  Ja również nie potrafiłabym zmienić swoich przyzwyczajeń i nawyków. Wydaje mi się że na portale randkowe wchodzą ludzie którzy jednak mają jakąś iskierkę nadziei że może jednak coś z tego wyjdzie..
 • 17:30:09, 30-01-2009 ~gość: Małpa

  Jeżeli ktoś jest samotny i potrzebuje z kimś pogadac,to czemu nie???.Jak najbardziej jestem za Może się to nawet przerodzic w coś głebszego,ale trzeba miec "głowę na karku" i niestety nie we wszystko ślepo wierzyc Bo może byc tak!!!
 • 17:34:08, 30-01-2009 granny

  Małpeczko, świetne, uśmiałam się do łez.
 • 19:11:11, 31-01-2009 mimoza

  @ - jesteś niezwykle dowcipna.
  Ale to prawda. Trzeba mieć świadomość tego co nas może spotkać, i z dystanserm podchodzić do znajomości w necie.
  Bo real może okazać się bezlitosny.
  Pozdrawiam Cz.
 • 22:17:29, 31-01-2009 bachor

  Do odważnych świat należy .. Kto nie szuka nie znajdzie - ryzyko jest zawsze nawet
  gdy kogoś pozna się w kościele .. Powodzenia ...

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 nastepna »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Uniwersytety Trzeciego Wieku
 • Kobiety.net.pl
 • Kosciol.pl
 • Umierać po ludzku
 • Oferty pracy