Strona głównaZwiązki7 wskazówek na randkowanie po 50-tce

7 wskazówek na randkowanie po 50-tce

Randkowanie może być deprymującym doświadczeniem w każdym wieku. Ale randki po 50-tym roku życia są szczególnym wyzwaniem. Masz ciało pięćdziesięciolatka, ale jesteś młody duchem? Jesteś pobudzony i zachowujesz się, jakbyś miał 19 lat. Masz wrażenie, że cofnął się czas. Oto symptomy seniora, gotowego na poznanie nowego partnera. Pomocne przy pierwszej randce mogą okazać się poniższe wskazówki.
7 wskazówek na randkowanie po 50-tce Wypróbuj nowe aktywności. Poinformuj swoich znajomych, że szukasz . Być może znają kogoś, kto byłby dla Ciebie odpowiedni. Poszerz grono swoich znajomych biorąc udział w nowych przedsięwzięciach, takich jak: szkoła gotowania, nordic walking, wyjścia do parku czy do muzeum. Szukaj sytuacji, które skupiają ludzi i dają możliwość poznania się nawzajem.

Odnajdź dawnych przyjaciół. Pamiętasz swoją dawną sympatię ze szkolnych lat, z którą urwał się kontakt? Jeśli czule wspominasz kogoś z przeszłości, warto poszukać go online. Duży procent par, które pobierają się po 50-tce, właśnie w ten sposób odnalazło swoją drugą połowę. Postaraj się odnaleźć tę osobę w Internecie, skontaktuj się z absolwentami Waszej szkoły lub zwyczajnie poszukaj w książce telefonicznej.

Przejdź na tryb online. Coraz więcej seniorów rejestruje się na poważnych . Pozwalają one na bezstresowe i komfortowe poszukiwanie odpowiedniego partnera. Zanim założysz konto na serwisie dla singli wybierz odpowiednie zdjęcie na swój profil. Nie warto publikować fotografii sprzed dziesięciu lat. Wcześniej pokaż ją znajomym, aby mogli ocenić, czy odpowiednio odzwierciedla Twoją osobę. Należy również unikać koloryzowania i przerysowywania informacji o sobie. Im szczerzej i uczciwej się opiszesz swoją osobę tym lepiej dopasowanych partnerów odnajdziesz.

Otwórz się. Nie traktuj , jak rozmowy kwalifikacyjnej. Idź na spotkanie z zamierzeniem spędzenia mile czasu. Odłóż na bok randki zorientowane na ściśle określony cel. Staraj się nie obniżać swoich oczekiwań. Umów się na randkę z kimś, kto wydaje Ci się intrygujący. Bądź otwarty na nowe doświadczenia, jak i na to, co mają do zaoferowania potencjalni partnerzy. Przygotuj sobie tematy, którymi możesz rozpocząć rozmowę. Nie ma nic gorszego niż krępujące, wydłużające się w nieskończoność milczenie podczas pierwszej randki. Warto mieć listę przynajmniej trzech wątków, które na pewno przyczynią się do konwersacji. Bezpiecznymi tematami są m.in. książki, filmy, podróże, gotowanie itp.

Wspomnij o dzieciach, ale nie skupiaj się na nich. Ważne jest, aby wspomnieć o tym, że masz dzieci, ale nie opowiadaj o ich pierwszych ząbkach i szkolnych wyborach przez dwie godziny. Rozprawianie na pierwszej randce o swoich byłych partnerach lub potomstwie jest nudne. Twoje dzieci nigdy nie będą tak fascynujące dla innych osób, jak dla Ciebie.

Nie wspominaj o byłych. To oczywiste, że przed 50-tką miało się partnerów w swoim życiu. Warto więc pominąć ten temat. Wiele osób w tym wieku może odwołać się do własnych doświadczeń związanych z nieudanymi związkami. Nikt nie ma ochoty słuchać o wadach byłych partnerów, a przede wszystkim obcych mu przecież zupełnie osób. Nawet, jeśli niektóre historie wydają nam się śmieszne, inne osoby mogą je odebrać inaczej.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy