Strona głównaZwiązki12 błędów popełnianych na randkach

12 błędów popełnianych na randkach

Większość kobiet i mężczyzn rozpoczynających spotkania towarzyskie z płcią przeciwną po dłuższej przerwie, popełnia gafy, które mogą zaprzepaścić szanse na dłuższą znajomość. Często zdarza się, że z powodu zdenerwowania, bądź rozkojarzenia starsi "randkowicze" dopuszczają się nietaktownych zachowań, których stanowczo należy unikać, jeśli chce się wywrzeć dobre wrażenie. Poniżej przedstawionych jest 12 najczęstszych błędów oraz rady jak ich unikać.
12 błędów popełnianych na randkach [© Yuri Arcurs - Fotolia.com] Spóźnianie się jest bardzo źle widziane. Każdy chciałby, aby jego czas był szanowany, nie można dezorganizować czyichś planów. Niepunktualne stawianie się na umówione spotkanie traktowane jest jako przejaw lekceważenia.

Nie należy być zbyt poważnym. Chcąc wypaść jak najlepiej, zapomina się często o żartach, uśmiechu, rozluźnieniu napiętej na początku spotkania atmosfery. Osoba zaproszona na randkę oczekuje, że czas ten spędzi w miłym otoczeniu, na przyjemnej, lekkiej pogawędce. Randka nie może zmienić się w konferencję...

Bezustanne mówienie odstrasza słuchacza. Nie dając rozmówcy dojść do słowa, niczego nie można się o nim dowiedzieć, również tego, czy cieszy się ze spotkania...

Niesłuchanie interlokutora także może doprowadzić do nieprzyjemnej sytuacji, szczególnie wówczas, gdy prosi o wyrażenie sądu na przedstawiony przed chwilą temat. Żenującą jest prośba o powtórzenie niesłyszanych słów, gdyż stanowi ona dowód na brak zainteresowania kwestią podjętą przez towarzysza.

Obwinianie innych - szefów za zwolnienie z pracy, ex- małżonków za rozwód, rodziców za złe wychowanie, etc. zniechęci nawet najbardziej cierpliwego słuchacza. Wkrótce można obwiniać nowopoznaną osobę za niechęć powtórnego spotkania...

Kolejny błąd, to udawanie, że jest się inną osobą, niż w rzeczywistości. Takie zachowanie rzadko popłaca, zazwyczaj wypada się sztucznie, a próby utrzymywania nieprawdziwego wizerunku doprowadzić mogą do wielu zawstydzających sytuacji.

Bycie totalnym pesymistą. Niektórzy ludzie wciąż narzekają- na rodzinę, władze, pogodę, wszelkie rzeczywiste i możliwe zło świata. Takie osoby są nielubiane, unika się spotkań z nimi, nikt nie ma ochoty bezustannie wysłuchiwać negatywnych opinii na dowolny temat i kasandrycznych przepowiedni.

Dyskryminowanie płci przeciwnej. Wypowiadanie stereotypowych sloganów postponujących którąś z płci wywołuje antypatię i złość u obrażanej w ten sposób osoby. Takie uwagi są bowiem bezpodstawne i krzywdzące.

Pytania o stan posiadania rozmówcy są stanowczo zakazane. Nie należy dociekać jakim samochodem się porusza, z jakiego kruszcu zrobiona jest jego/jej biżuteria, ile zarabia, etc. Brak zainteresowania oczywiście też nie jest mile widziany, najlepiej znaleźć złoty środek i delikatnie okazywać ciekawość.

Desperackie poszukiwanie partnera również nie sprzyja spotkaniom. Wyznania w stylu: "To jest moja pierwsza randka od 35 lat" prawdopodobnie spłoszą zaproszoną osobę.

"Kłamstwo ma krótkie nogi." Warto pamiętać o tej maksymie, nieszczerość jest strategią krótkoterminową, utrzymywanie prawdy w tajemnicy nie tylko kosztuje wiele wysiłku, ale często jest wręcz niemożliwe. Jeśli kłamstwa wyjdą na jaw, osoba oszukana poczuje się znieważona i straci zaufanie do tego, kto ją tak potraktował.

Kłótliwość. Dyskusje o polityce i religii na pierwszej randce mogą być ryzykowne, bezpardonowe głoszenie swych racji może zrazić interlokutora. Nie znaczy to oczywiście, że nie wolno się przyznawać do swych sympatii politycznych czy przynależności religijnej, ale z pewnością nie można narzucać ich nowopoznanej osobie.

Randka ma duże szanse być udaną, nawet jeśli nie wszystko pójdzie tak, jak zostało zaplanowane. Uśmiech lub subtelny żart rozluźnią atmosferę, a świadomość nietaktownych zachowań pozwoli na ich uniknięcie. Najważniejsze jednak, by być sobą i po prostu miło spędzić czas.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 14:52:19, 08-12-2006 POLA

  Tego typu błędy popełniają nie tylko ci po tzw. dłuższej przerwie, zdarzają się wcale nie tak rzadko pozostałym randkowiczom. Sądzę, że to kwestia cech osobowości, a nie krótszej bądź dłuższej abstynencji towarzyskiej.
 • 16:56:41, 10-01-2007 Biedronka

  Zgadzam się z Polą. Część tych gaf rzeczywiście mozna usprawiedliwić cechami osobowości, ale część jest zwyczajnie przejawem braku kultury, klasy.
 • 14:21:42, 03-03-2007 BUNIA

  No wlasnie nie umie sluchac natomiast uwielbiam BYC SLUCHANA ,A przede mna kroi sie rande-wu .Musze koniecznie popracowac nad soba.
 • 13:15:21, 02-05-2008 mimoza

  Wszyscy popełniamy błędy, ale ich kumulacja (12!) może dla niejednego randkowicza okazać się zabójcza. Dlatego do spotkania należy się przygotować w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być potraktowani. Życzę udanych randek - bo mam maj ....
 • 22:12:34, 18-10-2008 duszka07

  Potrzebny artukuł. Nic dodać, nic ująć. Lubię słuchać. Słuchając, poznaję porzez to osobę siedzącą przede mną. Często jednak zastanawiam się, dlaczego słuchana osoba nie zainteresowała sie, choć na moment,,mną? Może mogła się nareszcie przed kimś wygadać (złe wyrażenie, wiem), Może chciała mi zaimponować? A może krępowała się zapytać, co u mnie? Nie wiem...
  Buniu, zanim umówisz sie z kimś, powściągnij cugle... Posłuchaj, co ma Tobie do opowiedzenia teń ktoś, siedzący naprzeciwko Ciebie twarzą w twarz.... Nie znam Ciebie osobiście, ale zależy mi, aby w twoim życiu wszystko potoczyło sie po Twojej myśli...
  Ciekawa jestem, jak to będzie, jak spotkamy się, mam nadzieję, w przyszłym roku, jesienią...
  ... zobacz więcej
 • 22:35:48, 18-10-2008 Malwina

  Tak , tak papalmy, paplamy a nie słuchamy co ma nam do zaoferowania interlokutor.Ja lubieę słuchać innych, lubię jak sie rozkręcają w tym swoim mówieniu- niejednokrotnie widzę wtedy ich ogromna samotnosć codzienną nawet jesli są z kimś.Ale sama tez czasem chciałabym być moze nie wysłuchana, ale posuchana.Trzeba umieć zachować ten balans rozmowy, aby nie wystraszyć a zarazem byc ciekawym partnerem , no i taktownym....
 • 19:54:01, 19-10-2008 bronczyk

  Na randce dawno nie byłam ale ogólnie sprawę ujmując to z reguły lubi się gadać, a nie słuchać. Staram się jak mogę trzymać język na wodzy i przez to czasem okrutnie znudzona jestem rozmową z jakąś osobą. Ale jak się ktoś rozgada to mimo licznych mh drugiej osoby i braku innych objawów zainteresowania tematem gada sobie i już.
 • 06:17:05, 20-10-2008 Malgorzata 50

  To na randkach się gada??????
 • 06:23:09, 20-10-2008 tadeusz50

  Małgosiu początkowo pewnie tak a póżniej ???????
 • 08:04:03, 20-10-2008 Nika

  Gocha,co Ty, nie pamiętasz?Słodkie słówka,przekomarzanki...flircik doskonały..nie mozna ciągle sie całowac,Musi byc coś dla ciała i dla ducha!Uściski/przyjacielskie../!

Strony : 1 2 3 nastepna »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Hospicja.pl
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Pola Nadziei
 • Kobiety.net.pl
 • Oferty pracy